Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia ’96] Skromne zwycięstwo z Olimpią

Podopieczni trenera Łukasza Chmielewskiego pokonali na własnym terenie Olimpię Warszawa 2:1 (1:1). Gole dla Polonii strzelili Krzysztof Banaszek i Mateusz Weśniuk

„Czarne Koszule” od początku meczu narzuciły rywalom swój styl gry i dominowały na murawie. Polonię na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Banaszek, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Sebastiana Szewczyka i głową skierował futbolówkę do siatki. Rywale jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie meczu Polonia cały czas atakowała i wreszcie udało się jej zdobyć gola. Na cztery minuty przed końcem zwycięskiego gola strzelił rezerwowych Mateusz Weśniuk. Napastnik Polonii wykorzystał bardzo dobrą akcję prawą stroną, która przeprowadził kapitan drużyny – Bazyli Kokot.

Kolejnym rywalem Polonii 96′ będzie Broń Radom. Mecz odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 14:00 w Radomiu.

Polonia Warszawa 1996 – Olimpia Warszawa 2:1 (1:1)
Krzysztof Banaszek 15, Mateusz Weśniuk 86

Polonia 1996: Libera – Kokot (88 Sienicki), Podsiadlik, Banaszek, Wybraniec – Salla (20 Kluska), Skłodowski (46 Jaroszewski), Strzemecki (70 Grzymkowski), Szewczyk (70 Chmielewski), Dylewski (70 Weśniuk) – Giczela (46 Pindor).