Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Kosz. mężczyzn] Polonia – Mon-Pol Płock 80:51

W sobotę koszykarze Polonii stanęli przed szansą odniesienia 20. zwycięstwa w sezonie. Spotkanie zapowiadało się emocjonująco, gdyż rywale są w gronie zespołów walczących jeszcze o awans do rozgrywek centralnych, a w listopadowym meczu na swoim terenie walczyli o wygraną do ostatnich sekund, przegrywając ostatecznie jedynie 70:72.

Warto odnotować, że gracze Polonii wystąpili w czarnych strojach (zazwyczaj w meczach u siebie zakładają białe komplety). Upamiętnili w ten sposób setną rocznicę pierwszego meczu, w którym piłkarze najstarszego klubu stolicy wybiegli na boisko w trykotach o takim właśnie kolorze.

Samo spotkanie mogło rozczarować tych, którzy liczyli na wyrównaną i emocjonującą grę. Nie zawiedli natomiast swych fanów gracze Polonii, którzy, może poza słabszym okresem gry w pierwszej kwarcie, nie dali szans swym rywalom z Płocka.

Od punktów Łukasza Fronca na 7:6 „Czarne Koszule” ani razu nie utraciły prowadzenia, schodząc na przerwę z już 16-punktową przewagą 34:18. Mogła być jeszcze wyższa, gdyby oprócz dobrej gry w obronie zawodnicy Polonii osiągnęli wysoką skuteczność w ataku, lecz niestety w pierwszej połowie słabiej radzili sobie w rzutach z dystansu. W pierwszej kwarcie jedyny rzut za trzy punkty trafił z rogu Przemysław Słoniewski, natomiast Jakub Pawlak po kilku próbach z obwodu „wstrzelił” się dopiero pod koniec drugiej kwarty. Znakomicie za to radził sobie w walce „na tablicach” – zebrał wiele piłek zarówno w defensywie jak i w ofensywie, wielokrotnie wygrywając rywalizację z podkoszowymi zawodnikami przeciwnej drużyny, a także dobrze znajdował kolegów z zespołu ustawionych pod koszami, notując kilka asyst. Ostatecznie zakończył mecz z 9 punktami na koncie.

Warto wyróżnić także wszechstronnego Przemysława Słoniewskiego (11 punktów) i kapitana zespołu Pawła Sieradzkiego (10 punktów), dobrze spisującego się pod koszem. Po dwa rzuty za trzy punkty trafili w drugiej połowie Igor Jagiełło (w sumie 8 punktów) i Daniel Nieporęcki, najskuteczniejszy zawodnik Polonii (19 punktów), jedną  „trójkę” dołożył Marcin Jurkiewicz ( 5 punktów). Aktywny był Maciej Kołakowski, który w różnorodny sposób zdobywał punkty (w sumie 9), popisał się też efektownym wsadem w kontrze.  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 80:51 dla Polonii.

Tym zwycięstwem zawodnicy Polonii zagwarantowali sobie udział w rozgrywkach centralnych o awans do II ligi. Do końca sezonu regularnego pozostały 4 mecze, w których zmierzą się między innymi na wyjeździe z walczącymi o awans MKS Ochota Warszawa i UKS Przyszłość Zielonka. Najbliższy mecz na Konwiktorskiej rozegrają 6 marca z zespołem KS Pułaski Warka. Zapraszamy wszystkich kibiców!

MKS Polonia Warszawa – Mon-Pol Płock 80:51 (15:14, 19:14, 25:9, 31:21)

Punkty dla Polonii: Karol Urbaniak (2), Łukasz Fronc (2), Jakub Pawlak (9), Maciej Banach (5), Marcin Jurkiewicz (5), Maciej Kołakowski (9), Przemysław Słoniewski (11), Daniel Nieporęcki (19), Igor Jagiełło (8), Paweł Sieradzki (kapitan) (10).