Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Kosz. mężczyzn] MKS Ochota – Polonia 57:80

Mecz pomiędzy Polonią Warszawa a MKS Ochotą Warszawa, rozegrany 2 marca w hali rywali „Czarnych Koszul”, był starciem na szczycie ligowej tabeli. Poloniści nie zawiedli i odnieśli kolejne zwycięstwo.

 

Zawodnicy z Konwiktorskiej zapewnili sobie już wcześniej pierwsze miejsce w sezonie regularnym, natomiast ich sobotni przeciwnicy wciąż jeszcze walczą o drugią pozycję, również premiowaną awansem do  rozgrywek centralnych. Mecz miał większy ciężar gatunkowy dla graczy z Ochoty, o czym może świadczyć dosyć duże zainteresowanie, jakie wzbudził wśród sympatyków miejscowej drużyny, którzy licznie przybyli na halę. Poloniści nie dali jednak swym rywalom taryfy ulgowej.

 

Polonia rozpoczęła w składzie Adrian Kordalski – Maciej Banach – Marcin Jurkiewicz – Przemysław Słoniewski – Paweł Sieradzki. Do połowy drugiej kwarty mecz był niezwykle wyrównany. Determinacja graczy Ochoty przejawiała się w bronieniu na całym parkiecie, nawet przy wyprowadzaniu przez polonistów piłki z własnej połowy, co czasem przynosiło skutek, jednak kończyło się także szybkimi punktami „Czarnych Koszul”.

 

Gdy zawodnicy Ochoty wyszli na prowadzenie 24:22, dobrą serią popisali się zawodnicy Polonii. Najpierw za trzy punkty trafił Marcin Jurkiewicz. W następnej akcji ofensywnej punkty rzutem z półdystansu po dryblingu zdobył Daniel Nieporęcki, a w kolejnej szybką kontrę akcją 2+1 zakończył Jakub Pawlak (trafił rzut osobisty). Od tej pory poloniści zdecydowanie dominowali, systematycznie podwyższając prowadzenie. Na przerwę po pierwszej połowie  „Czarne Koszuoe” schodziły z prowadzeniem 37:31. Za pierwszą kwartę wyróżnić można Przemysława Słoniewskiego (8 punktów), aktywnego po obu stronach parkietu; za drugą – grającego tym razem z ławki Jakuba Pawlaka (11 punktów, 18 w całym meczu). W drugiej połowie natomiast błyszczał Daniel Nieporęcki, który trafił dwa rzuty za trzy punkty, a także zanotował serię 7 punktów z rzędu zdobytych w różnorodny sposób na początku czwartej kwarty. Z upływem czasu różnica w poziomie gry na korzyść „Czarnych Koszul” stawała się coraz bardziej widoczna, ostatecznie Polonia wygrała 80:57.

 

Po 21. zwycięstwie z rzędu, odniesionym na gorącym terenie z trudnym rywalem przed zawodnikami Polonii łatwiejsze, jak wynikałoby z ligowej tabeli, zadanie – w środę 6 marca o godzinie 17 zagrają przy Konwiktorskiej z zespołem KS Pułaski Warka, legitymującym się bilansem 6 zwycięstw i 15 porażek. W meczu w Warce poloniści przekroczyli nawet barierę 100 punktów, wygrywając pewnie 105:64. Czy ponownie uda się to „Czarnym Koszulom” – warto przekonać się o tym na własne oczy w środę na K6.

 

MKS Ochota Warszawa – MKS Polonia Warszawa 57:80 (18:15, 13:22, 8:24, 18:19)

Punkty dla Polonii: Adrian Kordalski (4), Karol Urbaniak (1), Filip Kober (2), Łukasz Fronc (4), Jakub Pawlak (18), Maciej Banach (11), Marcin Jurkiewicz (8), Przemysław Słoniewski (9), Daniel Nieporęcki (19), Paweł Sieradzki (kapitan) (4).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *