Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Daniel Grala, Rafał Linka odchodzą. Gerry Madden do wypożyczenia

Sztab szkoleniowy podjął kolejne decyzje kadrowe. W rundzie wiosennej w Polonii nie zagrają obrońcy Daniel Grala i Rafał Linka oraz pomocnik Gerry Madden.

Najwięcej spotkań w czwartoligowej drużynie Polonii z tego tercetu rozegrał Grala. Wychowanek Orła Kolno wystąpił w 16 meczach, spędził w nich na boisku 1444 minuty. 22-letni zawodnik strzelił dwa gole dla zespołu „Czarnych Koszul”, oba w spotkaniu z Naprzodem Skórzec, zaliczył jedną asystę z Narwią Ostrołęka. W parze z Aleksandrem Foglerem tworzył parę środkowych obrońców, najskuteczniejszą – w grze defensywnej – w grupie północnej IV ligi. Polonia jesienią straciła najmniej – tylko dziewięć – goli.

– Chciałbym podziękować Danielowi. Był bardzo pozytywną postacią naszej drużyny. Jestem mu wdzięczny za to, co wniósł do niej pod względem osobowościowym, ale też sportowym. Najlepiej świadczy o tym ostatnim aspekcie to, jak mało bramek straciliśmy. Pozostajemy z kontakcie. Wiemy, że po tym półrocznym pobycie u nas Polonia pozostanie już w sercu Daniela. Zrozumiał też naszą decyzję. Mamy inne pomysły, pojawiają się nowi zawodnicy na środek obrony. Życzymy mu wszystkiego dobrego, jeśli trzeba, będziemy też pomagać w poszukiwaniu klubu. Wiemy, że Daniel spełnia się na uczelni. Trzymamy więc kciuki, żeby teraz dobrze mu poszła sesja – powiedział o odchodzącym piłkarzu Piotr Dziewicki.

Z Polonią żegna się również Rafał Linka. 22-letni skrzydłowy zagrał w dziewięciu spotkaniach przez 307 minut. Na Konwiktorską trafił z KS Pniewo 2004.

1236938_10151853558460049_1175654221_n

Trenerzy zdecydowali, że 20-letni amerykański pomocnik Gerry Madden (na zdjęciu powyżej) zostanie z klubu wypożyczony. – Chcemy, żeby pograł w innym zespole i tam będziemy jego rozwój pilnie obserwować – tłumaczy Dziewicki.