Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 1:0

Polonia uległa 0:1 drugoligowemu Zniczowi Pruszków w czwartym już tegorocznym sparingu. – Pierwsza połowa napawa optymizmem, ale i druga nie była taka zła – ocenia mecz trener Piotr Dziewicki.
Drugi raz z rzędu piłkarze „Czarnych Koszul” mieli za rywala drużynę występującą dwie ligi wyżej. I ponownie – tak jak w środę z Pogonią Siedlce (1:2) – sprawdzian można uznać za udany. Polonia przegrała minimalnie, w pierwszej połowie potrafiła zdominować przeciwnika, w drugiej – choć nasz zespół prezentował się słabiej – miał dwie świetne okazje bramkowe. W 25. minucie spotkania rzut karny obronił Michał Brudnicki, podyktowany po wątpliwym faulu Nazara Lituna.
– To były dwie różne połowy, które dają wiele do zastanowienia, wiele tłumaczą, wyjaśniają mi kilka rzeczy, dają ważne odpowiedzi na moje pytania. Szkoda może niewykorzystanych sytuacji, ale to jeszcze nie jest ten czas, że od zawodników za wszelką cenę oczekuję finalizacji akcji – mówi Piotr Dziewicki.
W sparingu ponownie wystąpiło kilku testowanych zawodników: Dawid Klepczyński, Mateusz Sołtys, Adeniyi Lekan, Bartłomiej Walewski, Patryk Olszewski. Kto z nich zostanie w Polonii? – W poniedziałek coś więcej oficjalnie już będzie wiadomo – zapowiada trener „Czarnych Koszul” – Ustaliliśmy, że z początkiem lutego, chcielibyśmy mieć w 99 procentach domkniętą kadrę. Wiadomo, że ktoś może do nas trafić, ale na pewno chcemy mieć tych ludzi, którzy na pewno nie odejdą – dodaje.
W Pruszkowie nie wystąpił Mariusz Ujek. 37-letni piłkarz, mający za sobą występy w ekstraklasie, doznał niegroźnej kontuzji mięśnia czworogłowego uda.
Kolejnym rywalem Polonii w sparingu będzie Start Otwock.
ZNICZ PRUSZKÓW – POLONIA WARSZAWA 1:0 (0:0)
Bramka: Bochenek (65.)
Polonia (I połowa): Brudnicki – Klepczyński, Maleszyk, Grzybowski, Litun – Tyburski, Ligienza – Lemanek, Gliński, Sołtys – Strzałkowski.
Polonia (II połowa): Błesznowski – Lachowicz, Fogler, Zawadka, Lekan – Madden, Ligienza (68. Tyburski) – Strus, Kruczyk, Walewski – Olszewski.