5:1 ze Startem Otwock

Polonia pokonała w rozegranym w środę wieczorem spotkaniu już kolejnego po Ursusie trzecioligowca i to aż 5:1. Trener Piotr Dziewicki chciałby, żeby w drużynie zostali: Adenyi Lekan, Dawid Klepczyński i Mateusz Sołtys. Zastanawia się nad kolejnymi testowanymi zawodnikami.
– Podziękowałem po meczu Miloszowi Djordjevicovi. Nie wiem, co z Tony’m Uzomą. Sprawdzany przez nas Max Brzoska z rocznika 1997, to bardzo ciekawy chłopak grający na prawej obronie. Myślę, że z nami zostanie, choć nie powiem dziś, czy w pierwszej drużynie, czy w zespole juniorów. Chciałbym, żeby z nami dalej byli: Klepczyński, Lekan i Sołtys. Kontrakty są już dla nich przygotowane. Czekamy właściwie już tylko na podpisy – mówił po meczu szkoleniowiec naszego zespołu.
Sparing mu się bardzo podobał. – Wynik wynikiem, ale nasza gra była po prostu bardzo dobra. I pierwsza i druga jedenastka wypadła fajnie. Jestem zadowolony z tego, jak zespół wywiązuje się z założeń taktycznych. Idzie to wszystko w dobrym kierunku. – ocenił mecz Dziewicki.
Był to już piąty sparing rozegrany przez Polonię w tym roku. Dotychczasowy bilans spotkań to 3-0-2, bramkowy 13-4. „Czarne Koszule” pokonały: WKS Rząśnik (liga okręgowa) 5:0, RKS Ursus (III liga) 2:0 i dziś Start 5:1, przegrały z Pogonią Siedlce (II liga) 1:2 oraz Zniczem Pruszków (II liga) 0:1.
W sobotę odbędzie się kolejny mecz, prawdopodobnie z trzecioligową Józefovią.
START OTWOCK – POLONIA WARSZAWA 1:5 (0:4)
Bramki: Kruczyk 2, Lemanek, Sołtys, Strzałkowski.
Polonia (I połowa): Błesznowski – Lachowicz, Maleszyk, Uzoma, Lekan – Tyburski, Ligienza – Sołtys, Ujek, Litun (15. Lemanek) – Kruczyk.
Polonia (II połowa): Libera – Klepczyński, Grzybowski, Fogler, Brzoska – Djordjević, Antczak – Lemanek, Gliński, Olszewski – Strzałkowski.