5:0 na początek

W pierwszym tegorocznym meczu, choć nieoficjalnym, Polonia pokonała występujący w lidze okręgowej zespół WKS Rząśnik 5:0.

Mecz rozegrano na bocznym boisku stadionu przy Konwiktorskiej, na którym nasi piłkarze od początku roku przygotowują się do rundy rewanżowej. Rywale zajmują przedostatnie miejsce w lidze okręgowej, ich trenerem jest były analityk „Czarnych Koszul” Jakub Myszkorowski.
Dla trenera „Czarnych Koszul” Piotra Dziewickiego sparing był przede wszystkim okazją do zweryfikowania umiejętności i potencjału kilku testowanych zawodników.

– Dziś zrezygnowałem z pomocnika Damiana Kruczyka (brata Marcina) i środkowego obrońcy Macieja Czachóra (wychowanek Tłok Gorzyce, ostatnio Wulkan Zakrzew) – powiedział szkoleniowiec Polonii. – Reszcie zawodników nadal będziemy się przyglądać aż do do następnego sparingu. U poszczególnych zawodników widać duży potencjał, niektórzy mogą nam zapewnić dodatkową jakość – dodał.

Samego meczu Dziewicki wolał jeszcze nie oceniać. – Pierwsza połowa na pewno była lepsza niż druga. Drużyny jeszcze nie mamy, spokojnie ją budujemy, teraz zwracamy uwagę na zupełnie inne rzeczy, dlatego trudno mówić o tym jak wypadła Polonia w dzisiejszym meczu – zastrzegał szkoleniowiec.

Kolejny sparing rozegrany Polonia rozegra w najbliższy weekend. Rywal i miejsce spotkania nie zostały jeszcze ustalone.
POLONIA WARSZAWA – WKS RZĄŚNIK 5:0 (3:0)
Bramki: Kruczyk (16., 30), Olszewski (18.), Osowiecki (56. samob.), Antczak (81.).

Polonia (I połowa):Brudnicki (Błesznowski)– Podgórski, Grzybowski, Soczyński, Leko – Ligeza, Hassan – Olszewski, Krakiewicz, D. Kruczyk – M. Kruczyk.
Polonia (II połowa): Błesznowski (Dudek) – testowany, Czachór, Grala, Leko (Litun) – Antczak, Stępień – D. Kruczyk, Kozakiewicz, Kalinowski – Olszewski