Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

III edycja Etis Cup

W dniach 1 – 2 luty 2014 roku odbędzie się III Międzynarodowy Turniej Piłkarski „ETIS CUP 2014”. Organizatorem zawodów jest MKS Polonia Warszawa. Turniej przeznaczony jest dla chłopców z rocznika 2000. Impreza odbędzie się na dwóch Warszawskich obiektach. W pierwszym dniu rywalizacja 12 zespołów w dwóch grupach toczyć się będzie na „Arenie Ursynów” przy ulicy Koncertowej 4 oraz „Hali Piłkarskiej” na Bemowie przy ulicy Księcia Bolesława 1/3.

W niedzielę rozgrywki finałowe rozegrane zostaną już tylko na Bemowie. W turnieju udział wezmą oprócz gospodarzy Warszawskiej Polonii zespoły Sandecji Nowy Sącz, Lecha Poznań, Pogoni Siedlce, Pogoni Szczecin, FCB Escola Varsowia, GKS Bełchatów, Wisła Kraków oraz zespoły z zagranicy Bohemians Praga 1905, FC Slovacko, FK Primbram. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy po 6 zespołów.

Sponsorem głównym jest firma „ETIS” dodatkowo sponsorami są: Grupa DSF, Raj Sport, Go Go Squez, Zina. Partnerami są: Nasza Warszawa, Fundacja na Rzecz Rozwoju Sportu Młodzieżowego, Ośrodek Kibice Razem oraz Zespół Szkół Sportowych numer 72 mieszczący się przy ulicy Koniwktorskiej.

-To już III edycja turnieju który organizujemy. Dwa poprzednie zakończyły się wielkimi sukcesem organizacyjnym i sportowym. Turnieje zyskały miano jednych z najlepszych turniejów dla młodzieży w Polsce. Jednak w tym roku poprzeczkę mamy podniesioną zdecydowanie wyżej. Utrzymaliśmy w stosunku do roku poprzedniego ilość drużyn, czas gry i zachowaliśmy atrakcyjny system rozgrywania spotkań przechodząc na grę po 11 na pełnowymiarowym boisku co się wiązało ze zrobieniem turnieju dwudniowego na dwóch obiektach. W tym roku turniej zyskał także rangę Międzynarodową. Głównym celem turnieju przede jest przypomienie o wielkiej Polonnii o tradycji i historii klubu który wciąż istnieje i szkoli młodzież. Hasło turnieju w tym roku to: „Polonia nigdy nie zginie” – powiedział dyrektor turnieju Łukasz Chmielewski.