WLM U-13: Bez mocy

Deszczowa sceneria stanowiła tło dla pierwszej w tym sezonie porażki Młodzików U-13. Podopieczni trenerów Chmielewskiego i Krzyżanowskiego ulegli stołecznej Unii, prezentując fatalną formę zwłaszcza w I połowie. Obrazowo można powiedzieć, że nawet niebo płakało nad postawą naszej drużyny, która nie zasłużyła dziś na zdobycie choćby jednego punktu.
Losy meczu można było jednak odwrócić, bo gospodarze w I połowie grali bardzo nieskutecznie. Ich seryjne pudła zemściły się w 19 minucie, gdy Marek Kwiatkowski ograł obrońcę i popędził w kierunku bramkarza rywali, pokonując go w sytuacji sam na sam. Kapitał w postaci zdobytej bramki nie zmienił jednak obrazu boiskowych wydarzeń. Gospodarze przeważali, bardzo łatwo przedostając się w okolice naszego pola karnego. Gola jednak by nie zdobyli, gdyby nie prezent naszego obrońcy. Podarował on rywalom rzut rożny, a po centrze w pole karne napastnik głową wpakował piłkę do siatki.
Rezultat 1:1 do przerwy nie był zasłużony, bo zespołem zdecydowanie lepszym była Unia. Elementy, nad którymi nasz zespół pracował na treningach, w ogóle nie istniały. Zawodnicy byli pasywni i unikali gry. Atak pozycyjny wyglądał tak, że gracz, który był przy piłce nerwowo kręcił się z nią w miejscu, a pozostali przyglądali się temu lub uciekali mu z drogi. W efekcie rywale bardzo łatwo odbierali piłkę, zwykle już na naszej połowie.
Poprawa nastąpiła po zmianie stron, gdy długimi chwilami udało się zepchnąć rywali do obrony. Sytuacje bramkowe miały obie drużyny, jednak nie potrafiły ich wykorzystać. Piłka wpadła jednak do siatki, niestety naszej. Nie było to jednak efektem dobrej akcji graczy Unii, lecz serii kiksów w obronie, po których napastnik gospodarzy trafił do pustej bramki.
Okazja do rehabilitacji nadejdzie szybko. Za cztery dni nasz zespół podejmie GLKS Nadarzyn. Żeby wygrać powinien pokazać inną jakość. Jeśli zagra tak jak wczoraj, nie ma na to szans.

Unia Warszawa – Polonia Warszawa 2:1 (1:1)

Bramka: Kwiatkowski

Asysta: J. Dekanowski

Skład drużyny: M. Dekanowski – Popławski, Boroszko, Budnicki, Niewiadomski – Żakowski, Kwiatkowski, Krzyna, J. Dekanowski

grali również: Gałązka, Stojek, Brzeski, Mordaka, Żbikowski, Putowski, Jarczewski. Michrowski (ng), Piskorz (ng)

Kary wychowawcze: Unia – 1 zawodnik (3 minuty) ——– Polonia – nie było