Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

W sobotę prezentacja drużyny i mecz z Avią Świdnik

O godz. 17.30 będzie można zobaczyć jak piłkarze Polonii prezentują się w nowych strojach – w stylu retro, a pół godziny później jak w nich grają.
To tylko sparing, ale jakże inny od tych, które zawodnicy „Czarnych Koszul” mają za sobą. Pierwszy raz w tym roku zagrają na głównym boisku stadionu przy Konwiktorskiej, przy sztucznych światłach, przy – miejmy nadzieję – licznej widowni. Oto garść przydatnych informacji przed rozpoczęciem spotkania.
Bilety od 11
Kto jeszcze nie kupił biletu, ma okazję zrobić to na długo przed rozpoczęciem spotkania. Zachęcamy do tego, aby później uniknąć kolejek tuż przed meczem. Kasy są czynne od godz. 11 do końca pierwszej połowy. Cena biletu – 10 zł. Przypominamy, że o godz. 17.30 odbędzie się prezentacja drużyny i piłkarzom zależy, żebyście byli na niej obecni. Początek meczu o 18.
Prezent dla mistrza Polski z 1946
Na mecz przyjedzie Zdzisław Sosnowski, ostatni żyjący mistrz Polski z 1946 roku. W decydującym o pierwszym dla naszego klubu tytule meczu z AKS Chorzów zmienił Henryka Borucza. W minioną niedzielę pan Zdzisław obchodził 90-te urodziny. Z tej okazji MKS Polonia i Wielka Polonia przygotowały dla naszego byłego bramkarza prezent oraz koszulkę, którą wręczą obecni piłkarze.
Nowi zawodnicy
Prezentacja i mecz będzie okazją do poznania nowych polonistów, którzy będą walczyć o awans do III ligi.
Zimą do zespołu przyszli: Gerard Boruń (nr 32 na koszulce), Max Brzosko (77) Mateusz Gliński (10), Adam Grzybowski (4), Dawid Klepczyński (8), Bartosz Kozakiewicz (9), Dominik Lemanek (17), Adrian Ligienza (7), Mateusz Sołtys (44), Mariusz Ujek (27).
Trzech zawodników nie podpisało jeszcze kontraktu, ale są blisko zawarcia umów i pojawią się dziś na Konwiktorskiej. To: Piotr Augustyniak (26), Adenyi Lekan (16), Tony Uzoma Chukwuemeka (18).
Sparing nr 9
Dla Polonii będzie to już dziewiąty mecz w okresie przygotowawczym. „Czarne Koszule” pokonały: Bzurę Chodaków (6:1), Józefovię (3:0), Start Otwock (5:1), Ursus (2:0), WKS Rząśnik (5:0) i przegrały z: Pogonią Siedlce (1:2), Zniczem Pruszków (0:1) oraz – przed tygodniem – z Pilicą Białobrzegi (1:2).
Najskuteczniejszymi piłkarzami Polonii zimą są Marcin Kruczyk i Mateusz Gliński, którzy strzelili po sześć goli.
Rywal z III ligi
Avia Świdnik po rundzie jesiennej zajmuje dziewiąte miejsce w grupie lubelsko-podkarpackiej. Do lidera JKS Jarosław traci 10 punktów. – Zimą dokonaliśmy niewielkich zmian w zespole. Stworzyliśmy drużynę, starając się zachować równowagę między starymi i młodymi zawodnikami – mówi prezes Marek Maciejewski. – Cieszymy się, że przyjdzie nam grać z Polonią, klubem z takimi tradycjami. Sam z nią – w 1984 roku – rozegrałem jeden z pierwszych meczów w karierze, kiedy byliśmy w II lidze – dodaje.
Byłym zawodnikiem Avii jest Adrian Ligienza, od stycznia piłkarz Polonii. 22-letni defensywny pomocnik występował w Świdniku przez rok.
Trochę historii
Polonia zagrała z Avią jeden z najważniejszych meczów w historii klubu. 2 czerwca 1993 roku wygrała z nią 3:1 i zapewniła sobie awans do ekstraklasy. – Siedziałem po tym meczu w rowie. Płakałem ze szczęścia i powtarzałem sobie: udało się, udało się. Nade mną stał ksiądz Mirosław Mikulski i pytał, czy nic się nie stało, a ja nie mogłem się opanować. Czekałem na to 41 lat – wspomina Jerzy Piekarzewski, honorowy prezes „Czarnych Koszul”
Transmisja w ETV
Telewizja internetowa ETV (etvlive.pl), transmitująca w tym sezonie wszystkie spotkania ligowe, pokaże również sobotni sparing z z Avią Świdnik. Tym razem transmisja wzbogacona zostanie o przedmeczowe studio, a sam mecz pokazany zostanie z wykorzystaniem dwóch kamer. Początek transmisji o 17:15.
Dostęp do transmisji będzie płatny. Koszt dostępu wyniesie 7zł przy wybraniu opcji przelewu online oraz 9zł Vat przy płatności SMS-em. Dochód ze spotkania przekazany zostanie na rzecz odbudowy warszawskiej Polonii, którą telewizja ETV jako oficjalny partner i sponsor klubu wspiera od początku sezonu.