Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

1:1 z Avią Świdnik

Ponad dwa tysiące widzów obejrzało przedsezonową prezentację drużyny połączoną z meczem sparingowym z rywalem z trzeciej ligi.
Mecz z Avią był tylko kolejnym etapem przygotowań. Trenerzy Polonii eksperymentowali ze składem i taktyką.
W ataku zagrał obrońca (pełni też rolę defensywnego pomocnika) Piotr Augustyniak. – Piotrek może grać na każdej pozycji, ale wiadomo, że na tej raczej nie będzie występował – tłumaczył Piotr Dziewicki.
Z polonijnych napastników Michał Strzałkowski jest przeziębiony, Marcin Kruczyk ma uraz łydki. – Nie chciałem ryzykować pogłębienia kontuzji, wiem na co Marcina stać, a stać na wiele – tłumaczył szkoleniowiec „Czarnych Koszul”. Drobną kontuzję ma również Mariusz Ujek oraz ofensywny pomocnik Mateusz Gliński.
– Zagraliśmy w pewien nakreślony przez nas sposób. Dla piłkarzy to była nauka i oni wiele rzeczy po tym meczu zrozumieją – stwierdził Piotr Dziewicki. – Mam nadzieję, że nasz plan zrozumieją kibice, a wszelką krytykę po tym meczu biorę na siebie – dodał.
Bramkę dla Polonii z rzutu wolnego strzelił Dominik Lemanek (na zdjęciu), potwierdzając w kolejnym sparingu, że w tym elemencie gry jest piłkarzem nie z tej ligi.
Sparing poprzedziła ceremonia prezentacji drużyny. – To wszystko wygląda tak jakby Polonia była w ekstraklasie – podsumował ją mający za sobą ponad sto występów w najwyższej z lig, Mariusz Ujek.
Na zakończenie uroczystości: piłkarze, trenerzy oraz przedstawiciele klubu i Wielkiej Polonii uhonorowali Zdzisława Sosnowskiego, mistrza Polski z 1946 roku, który przed tygodniem obchodził 90. urodziny. Cały stadion odśpiewał panu Zdzisławowi 100 lat, a on otrzymał koszulkę meczową z numerem 46. To były wzruszające chwile.
Pierwszy wiosenny mecz ligowy Polonia rozegra 15 marca z Bugiem Wyszków. Inauguracja na Konwiktorskiej odbędzie się 22 marca o godz. 18. Naszym rywalem będzie KS Łomianki.
POLONIA WARSZAWA – AVIA ŚWIDNIK 1:1 (0:0): Lemanek (72.) – Nowak (51.).
Skład Polonii: Błesznowski (79. Brudnicki) – Lachowicz (72. Brzosko), Fogler, Grzybowski (58. Uzoma), Klepczyński (58. Lekan) – Antczak (28. Maleszyk), Ligienza – Strus, Lemanek, Sołtys – Augustyniak.