Urbański przyćmił Lemanka! Polonia – Olimpia 4:2

W dniu dzisiejszym w Warszawie w samo południe stanęły naprzeciwko siebie drużyny Polonii Warszawa i Olimpii Zambrów. Zamiarem drużyny znad Jabłonki było bardzo poważne podejście do tego spotkania, na co wskazywała obszerna zapowiedź pojedynku z Dumą Stolicy.
Owszem przez pierwszych 30 minut „olimpijczycy” agresywnie i zdecydowanie sunęli na bramkę Polonii co przyniosło efekt w postaci bramki na 1:0. Warto zaznaczyć, iż był to pierwszy raz w okresie przygotowawczym kiedy to nie Czarne Koszule otworzyły wynik spotkania 🙂
Po zawodnikach Polonii bezapelacyjnie widać było trudy wczorajszego siłowego treningu. Trener Płuska nie oszczędzał naszych orłów i dzisiaj potrzebowali czasu, żeby się rozpędzić i wpaść na właściwe tory. Jednakże, kiedy to nastąpiło, akcje Polonistów wyjątkowo cieszyły oko. Ich efektem były dwie bramki. Pierwsza młodziutkiego Grzegorza Janiszewskiego i druga ciut starszego, acz również młodego, Bartosza Niksińskiego. Olimpia nie pozostawała dłużna. Do przerwy rezultat wynosił 2:2.
Po przerwie wydawało się, iż dużo młodszy skład Polonii będzie miał problemy z uzyskaniem korzystnego wyniku. Otóż nic bardziej mylnego. Urbański, Jaszczak, Cichowski i Możdżonek, jak to mawia się z lekka kolokwialnie w piłkarskim żargonie, „rozjechali” Olimpię.
Dwie bramki Konrada Cichowskiego, rajdy Igora Jaszczaka mijającego obrońców Olimpii niczym filmowych statystów czy totalne przyćmienie ofensywnych poczynań Dominika Lemanka przez wychowanka Polonii z rocznika 98 Barka Urbańskiego to esencja drugiej odsłony dzisiejszego pojedynku.
Podsumowując, wynik 4:2 dla warszawskiej Polonii to najniższy wymiar kary dla przyjezdnych z Zambrowa.

Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów 4:2
bramki dla Polonii: Janiszewski, Niksiński, Cichowski x2

I połowa:
Brudnicki – Tomas, Janiszewski, Augustyniak, Wojdyga – Niksiński, Arłukowicz, Ćwik, Pieczara – Zapaśnik, Czerkas

II połowa:

Siryk – Urbański, Dźwigała, Augustyniak, Wojdyga – Jaszczak, Możdżonek, Ćwik, Kluska – Tomaszewski – Cichowski.

A w środę sparingowa niespodzianka. Drużyna Polonii prawdopodobnie stanie do walki z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem. Może nim być czwarty zespół I ligi – Olimpia Grudziądz.