Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Relacja z gali MKS

Wczoraj na hali sportowej Polonii odbyla się gala akademii MKS Polonia Warszawa. W trakcie uroczystości nagrodzono najlepszych polonijnych młodzieżowców. Nie należy także zapominać o tym, że gwiazdkowymi upominkami zostali uhonorowani chłopcy ze wszystkich obecnych na sali roczników. Piłkarzy i sympatyków „Czarnych Koszul” odwiedzili także specjalni goście.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 19. Prowadzący całą galę Adam Drygalski rozpoczął od zapraszania na salę wszystkich – począwszy od najmłodszego- roczników. Wychowankowie i Trenerzy Polonijnej Akademii wybiegali na salę przy aplauzie publiczności, każdy przybił też piątkę naszej maskotce.

Tuż po wejściu drużyny seniorów wprowadzony został sztandar klubu. Odśpiewany został także klubowy hymn „za te 40 lat”, który zaintonowały dzieci z rocznika 2008. Na gali nie zabrakło honorowych gości, takich jak Prezes Jerzy Piekarzewski, czy były II Trener Polonii Warszawa Łukasz Smolarow (obecnie Jagiellonia Białystok). Ten pierwszy w trakcie swojej przemowy życzył wszystkim młodym zawodnik Polonii, żeby jak najwięcej z nich grało w pierwszej drużynie Dumy Stolicy.

Po krótkiej części oficjalnej nastąpiła część bardziej… „Świąteczna”. Najpierw życzenia złożył wszystkim Dyrektor Sportowy Paweł Olczak, zaś potem na scenę wzywani byli po kolei wszyscy piłkarze począwszy od najmłodszych roczników. Upominki młodym zawodnikom wręczali między innymi Trenerzy Dziewicki, Kot i Smolarow, oraz Paweł Olczak i Jerzy Piekarzewski.

Kiedy już wszyscy zostali obdarowani, przyszedł czas na wyróżnienia indywidualne. Każdy Trener musiał wybrać dwóch piłkarzy ze swojego rocznika, którzy według niego mieli najbardziej pozytywny wpływ na wyniki drużyny. Kryteria były różne. Nietórzy szkoleniowcy oceniali swoich chłopców w kontekście czysto piłkarskim, inni stawiali na dyscyplinę, a dla niektórych liczyło się nawet… zachowanie w szkole.

Z kolei drużyną roku został rocznik 1996, czyli brązowi medaliści Mistrzostw Polski juniorów. W trakcie gali przez chwilę obecni z nami byli piłkarze Cracovii Kraków, którym życzymy powodzenia przed starciem na Łazienkowskiej. Galę zwieńczył pokaz sztucznych ogni który oglądaliśmy na trybunie głównej. Rok 2013 był chyba jednym z najbardziej szalonych w historii klubu. Ciekawe z czego będziemy się cieszyć na następnej gali…

Galeria już dostępna na naszym facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152081946840049.1073741882.275825015048&type=3&uploaded=57