Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

CLJ. Nadal na prowadzeniu

Piłkarze Polonii z najstarszych roczników naszej akademii, występujący w Centralnej Lidze Juniorów odnieśli kolejne ważne zwycięstwo. W Elblągu pokonali Olimpię 1:0

Tydzień wcześniej na bocznym boisku obiektu przy Konwiktorskiej rozgromili 4:0 Stomil Olsztyn, który wystawił na ten mecz trzech regularnie grających w I lidze zawodników. Z kolei w sobotę juniorów Polonii czeka spotkanie z GKS Bełchatów, obecnie zajmującym trzecią pozycję. Rywal z niedzieli – Olimpia Elbląg nie przegrała jeszcze w tej rundzie żadnego meczu.

– Mimo wszystko postanowiliśmy zaryzykować i oszczędzić kilku zawodników na kluczowy mecz z Bełchatowem i choć do końca musieliśmy walczyć o zwycięstwo to jednak zagrywka opłaciła się. Po wspaniałej, solowej akcji Konrada Cichowskiego wygraliśmy 1 – 0. Cały mecz dominowaliśmy, ale dobrze zorganizowani gospodarze skutecznie się bronili i do końca trzeba było być czujnym, bo rywal co jakiś czas po naszych błędach indywidualnych groźnie kontrował – skomentował mecz dla strony Polonia.waw.pl trener Michał Libich.

Polonia nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli CLJ i ma punkt przewagi nad SMS-em Łodź oraz pięć nad Bełchatowem. Do szerokiego finału rozgrywek awansują dwa zespoły.

OLIMPIA ELBLĄG – POLONIA WARSZAWA 0:1

Bramka: Cichowski

Polonia: Brudnicki – Krajewski, Worach, Janiszewski, Lewicki – Kluska, Tomaszewski (Szewczyk), Możdżonek (Kowalczyk), Wojtkielewicz – Jaszczak (Gromek), Cichowski (Jaroszewski).