Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Ranking talentów 2013. Są wychowankowie Polonii

Aż sześciu zawodników związanych z naszym klubem znalazło się w rankingu najbardziej obiecujących polskich piłkarzy opublikowanym przez tygodnik „Piłka Nożna”. Dwóch z nich nadal trenuje w Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Warszawa.
Wśród bramkarzy znaleźliśmy dwa nazwiska zawodników, którzy przeszli szkolenie na Konwiktorskiej. Trzecie miejsce w rankingu zajął Maksymilian Stryjek. Były polonista ponad rok temu wyjechał do Sunderlandu. Na szóstej pozycji jest Michał Olczak, dziś zawodnik włoskiego Pistoiese, a w rundzie wiosennej sezonu 2012/13 piłkarz pierwszego zespołu „Czarnych Koszul”. Syn obecnego dyrektora sportowego klubu przed wyjazdem do Włoch zdążył zadebiutować w ekstraklasie – w meczu z Pogonią Szczecin.
Wśród prawoskrzydłowych na szóstym miejscu dziennikarze umieścili Filipa Kowalczyka (na zdjęciu). Zawodnik występujący w drużynie prowadzonej przez Michała Libicha, występującej w Centralnej Lidze Juniorów, to dziś jeden z największych talentów naszej Akademii. Lada moment po raz drugi wyjedzie na testy do Feyenoordu Rotterdam.
Innym zawodnikiem z drużyny juniorów na liście – na 10. pozycji – jest ofensywny pomocnik Krzysztof Możdżonek. Niedawno 18-letni piłkarz Polonii otrzymał powołanie do kadry Polski juniorów prowadzonej przez Rafała Janasa.
lognozna
Spośród najbardziej utalentowanych napastników jest dwóch byłych polonistów: Patryk Mikita (dziś Widzew) oraz Adam Ryczkowski, który latem z Polonią wywalczył brązowy medali mistrzostw Polski juniorów młodszych, a obecnie jest zawodnikiem Legii.