Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

PRAŻYNKI Z SUPRAŚLA

fot. Piotr Marchel
Za nami dziesiąta runda cyklu Mazovia MTB Marathon w Supraślu.

W tym roku pogoda podczas zawodów dość często nie była przychylna. Jednak tym razem w miniony weekend było zupełnie inaczej. Czekały na nas bardzo upalne warunki, przez całą niedzielę temperatura oscylowała w okolicach trzydziestu stopni, a na niebie nie było prawie ani jednej chmurki.

Choć nasza drużyna głównie koncentruje się na cyklu Poland Bike, czasami startujemy też w Mazovii, gdzie kilku naszych zawodników zbiera również punkty do klasyfikacji generalnej całego sezonu.

Trasa maratonu w Supraślu zgodnie z zapowiedziami okazała się bardzo malownicza. Fragmenty trasy przebiegały przez tereny Puszczy Knyszyńskiej. Pojawiliśmy się na dwóch dystansach Fit – 28 km oraz Mega – 50 km. Początkowo organizator zapowiadał, że dystans Mega będzie liczył sobie 58 kilometrów, jednak nie uprzedzając wcześniej zawodników, skrócił trasę zawodów.

Z dystansem Fit zmierzyły się Marta Szałaj oraz debiutująca w naszej drużynie Agnieszka Stępień. Marta wywalczyła drugie miejsce w kategorii FK3 i szóste w generalce. Agnieszka ma za sobą bardzo udany debiut w naszych barwach – trzecie miejsce w FK3 i ósme w generalce.

Na dystans Mega, gdzie druga część trasy okazała się niezwykle wymagająca, wybrali się Marcin, Michał oraz Jacek. Marcin pokonał trasę zawodów z czasem 02:25:59, co przełożyło się na 64 miejsce w kategorii MM3. Michał uzyskał 02:27:03 co dało mu 68 miejsce w kategorii MM3. Niestety pechowy start zaliczył Jacek, który doznał poważnej kontuzji łydki. Teraz czeka go kilka tygodni bez roweru. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

Kolejne zawody jakie na nasz czekają odbędą się już w najbliższy weekend – Lotto Poland Bike w Międzyrzecu.

WYNIKI

FIT (28km)

Marta Szałaj 01:05:21; OPEN K: 6; FK3: 2
Agnieszka Stępień 01:07:58; OPEN K: 8; FK3: 3

MEGA (50km)

Marcin Wyrzykowski 02:25:59; OPEN M: 172; MM3: 64
Michał Grywiński 02:27:03; OPEN M: 183; MM3: 68

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *