Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Polonia gra z Błękitnymi Raciąż

W sobotę o godz. 18 „Czarne Koszule” podejmują na Konwiktorskiej zespół z którym w poprzedniej rundzie doznały najbardziej dotkliwej porażki.

W ostatnim dniu sierpnia ubiegłego roku Polonia uległa w Raciążu 1:3. Zdaniem trenerów to był najgorszy mecz naszego zespołu w tym sezonie. Nic tego nie zapowiadało, bo tydzień wcześniej drużyna z Konwiktorskiej rozgromiła Wkrę Żuromin 6:0, choć w środku tygodnia dostała sygnał ostrzegawczy, przegrywając z rezerwami Wisły Płock 0:1.

Przed tą rundą do Błękitnych przyszło pięciu nowych zawodników, w tym napastnik z Legionovii Łukasz Barankiewicz. Atak, w której występuje najskuteczniejszy piłkarz ligi Mariusz Kopecki (21 bramek), to największy atut tej drużyny. W trzech tegorocznych spotkaniach raciążanie strzelili 11 goli, stracili jednak pięć.

Przed rozpoczęciem rundy Emil Kot, asystent Piotra Dziewickiego, właśnie Błękitnych uważał za klub, który może Polonii przysporzyć najwięcej kłopotów. Dziś to dwie najlepsze drużyny rundy wiosennej. Ale przed tygodniem najbliższy rywal „Czarnych Koszul” nieoczekiwanie przegrali na własnym boisku z broniącą się przed spadkiem Bzurą Chodaków. Szkoleniowcy Polonii pojechali do Raciąża obejrzeć spotkanie. – Tak jak wynik wskazuje, Błękitni szczególnie w pierwszej połowie, wypadli bardzo słabo – powiedział Piotr Dziewicki.

Polonia w tym roku meczu nie przegrała, punkty straciła tylko z liderem z Wyszkowa. Do sobotniego spotkania zespół przystąpi bez dwóch, pauzujących za kartki,  obrońców – Adama Grzybowskiego i Kacpra Lachowicza. Nikt – poza Gerardem Boruniem, Michałem Dudkiem, Bartoszem Kozakiewiczem i Piotrem Tyburskim – nie jest kontuzjowany.

Bilety w cenie 15 i 5 zł do nabycia w kasach klubu w piątek w godzinach 16-19 oraz w sobotę od 11 do końca pierwszej połowy. Do kupienia są także karnety na całą rundę wiosenną. Wejście na stadion od godz. 16.20, na obiekcie będą tym razem czynne ogródki piwne.

Przypominamy o akcji klubu. Za każdy dodatkowo zakupiony bilet można wziąć udział w losowaniu koszulki retro Adama Grzybowskiego.

Jak zwykle podczas meczów na Konwiktorskiej czynna będzie Strefa Małego Kibica. Podczas spotkania rodzice mogą zostawić w niej dzieci pod opieką pedagogów.