O punkt od pierwszego miejsca

Wspaniały gol Adeniyiego Lekana pięć minut przed zakończeniem meczu zapewnił Polonii zwycięstwo 2:1 z Błękitnymi Raciąż. „Czarne Koszule” tracą do prowadzącego Bugu Wyszków tylko jeden punkt.

Było to już trzecie z rzędu zwycięstwo piłkarzy Polonii, którzy w tym roku nie ponieśli jeszcze porażki. Wydawało się, że w sobotę na Konwiktorskiej drużyna prowadzona przez Piotra Dziewickiego punkty zdobędzie łatwiej, bez nerwów. Michał Strzałkowski szybko, bo już w 17. minucie strzelił pierwszego gola meczu. Asystował mu Dominik Lemanek.

Później Polonia wyraźnie przeważała, miała mnóstwo okazji do zdobycia kolejnych bramek. Zawodnicy Błękitnych, najlepsza obok naszej drużyna wiosny, groźnie kontratakowała.  Wyrównanie padło jednak po rozegraniu stałego fragmentu gry. W 75. minucie po podaniu z rzutu rożnego bramkę dla gości zdobył Łukasz Barankiewicz.

Niesieni gorącym dopingiem piłkarze Polonii parli do zwycięstwa. W 85. minucie Adeniyi Lekan przeprowadził indywidualną akcję, przedryblował rywali i zdecydował się na strzał na bramkę. Mocny, precyzyjny, przepiękny. Bramkarz Błękitnych nie dał rady. Polonia znów wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu. Nigeryjczyk dzięki bramce na długo zostanie zapamiętany na Konwiktorskiej.

Polonia nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Bugu, który zremisował z Wkrą Żuromin, traci jeden punkt. Za tydzień o godz. 14. Polonia gra w Skórzcu z Naprzodem.

Polonia Warszawa – Błękitni Raciąż 2:1 (1:0)

Bramki: Strzałkowski (17.), Lekan (85.) – Barankiewicz (75.).

Skład Polonii: Błesznowski – Klepczyński, Augustyniak, Fogler (76. Uzoma), Lekan – Antczak, Ligienza – Strus (70. Gliński Ż), Ujek, Lemanek (90.) – Strzałkowski (62. Kruczyk).