Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia’ 98] OSiR pokonany, cel zrealizowany

Polonia ’98 prowadzona przez trenerów Maliszewskiego i Wierzbickiego pokonała OSiR Żyrardów 5:1. Dzięki wygranej Polonia zapewniła sobie awans do Ekstraligi.

Obrońcy wykazali się koncentracją, środkowi pomocnicy zapewnili wysoką jakość piłkarską, zaś skrzydłowi tworzyli przewagę w pojedynkach 1×1. Nasz napastnik Sauczek najwyraźniej się odblokował, bo strzelił dziś cztery gole. Gratuluję chłopakom, bo naszym celem sportowym na ten sezon był awans to ekstraligi (miejsca 1-4). Rundę jesienną zakończyliśmy na 5 miejscu. Dobrze przepracowana zima, wartościowe sparingi w tym okresie przyczyniły się do zdecydowanie lepszej postawy zespołu na wiosnę, w której straciliśmy punkty tylko w jednym meczu. Tym samym mimo, iż do końca sezonu zostały już dwie kolejki już możemy cieszyć się z sukcesu – ocenił trener drużyny Michał Maliszewski.

Polonia 1998 w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z KS Raszyn. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 14:00.

OSiR Żyrardów – Polonia 1998 1:5 (0:3)
Sauczek 4, Kijewski (as. Zych, Dudek S., Stefaniak, Lenart)

Polonia 98: Połeć (60 Gostomski) – Śliwkowski, Stefaniak, Romański (40 Markiewicz), Lenart – Kaput (40 Sikora)Grabowski, Dudek S (40 Małek) – Zych, Dubiel (40 Kijewski), Sauczek (60 Jaroń).