Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia ’97] Derbowa wygrana z Unią

Prowadzona przez Jakuba Dębca i Jakuba Stęszewskiego Polonia 1997 wygrała derbowy mecz z Unią 1:0 i nadal walczy o pierwsze miejsce w tabeli.

– Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Ten był meczem walki, bardzo słabym pod względem czysto piłkarskim. Unia chciała narzucić swój styl, na który zwracaliśmy uwagę podczas odprawy przedmeczowej i chcieliśmy uniknąć gry w powietrzu. Chłopcy nie wzięli tych uwag do serca co przełożyło się na słabą grę w pierwszej połowie. Całe szczęście, że chociaż były momenty niezłej gry w drugiej połowie. Udała sie indywidualna akcja Maćka Wilanowskiego, który został sfaulowany w polu karnym. „Jedenastkę” na gola zamienił Rafał Pachelski. Udało się wygrać i trzeba już myśleć o następnym meczu z Jagiellonią – powiedział II trener Kuba Stęszewski

Mecz z Jagiellonią odbędzie w sobotę 7 czerwca o godzinie 13:00 na Konwiktorskiej 6. Liderująca Concordia zagra na własnym boisku z Unią i musimy tutaj liczyć na potknięcie rywali z Elbląga. Nie mamy nic przeciwko, żeby powtórzyły sie wyniki z pierwszej rundy. Wtedy Polonia pokonała „Jagę” 3:0, zaś Concordia przegrała z Unią 3:4. Jeśli tak by się stało to młodzi „Poloniści” pojadą na Mistrzostwa Polski.

Unia Warszawa – Polonia 1997 0:1 (0:0)
Rafał Pachelski 54 (k)

Polonia 97: Brudnicki – Szulc, Wiśniewski (45 Jabłoński), Kasza-Roszak, Urbański – Dębski, Wilanowski, Michalak (41 Szczeblewsk) – Kosieradzki (62 Osiak), Jasiński (41 Lach), Pachelski (67 Chrzanowski).