Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

[Polonia ’95] Niedziela 13:00 – Operacja Legia

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na K6 liderującą w tabeli Centralnej Ligi Juniorów Polonia zmierzy się z Legią. Obecność na tym arcyważnym meczu obowiązkowa!

Zwycięzca tego pojedynku awansuje do ćwierćfinału mistrzostw Polski, gdzie za rywala będzie mieć zespół Lecha Poznań lub Pogoni Szczecin.

– Ten mecz to ukoronowanie wieloletniej pracy naszego zespołu, satysfakcja oraz radość, że jesteśmy w tym miejscu. Tylko nieliczni piłkarze w trakcie swojej kariery mają szansę na walkę o tytuł mistrza kraju bez względu na państwo czy kategorię wiekową. Tym bardziej doceniamy to gdzie jesteśmy i zrobimy wszystko by po konfrontacji z naszym lokalnym rywalem zakończyć rozgrywki zasadniczej na I miejscu – mówi trener zespołu Polonii ’95 Michał Libich.

W lidze Polonia ’95 przez większą część sezonu przewodziła stawce. Wiosną drużyna straciła tylko jedną bramkę z gry i dwie ze stałych fragmentów, co daje jej miano najlepszej obrony wśród wszystkich 48 zespołów grających w CLJ w Polsce. Poza tym młodzież Czarnych Koszul awansowała drugi raz z rzędu do półfinału okręgowego Pucharu Polski, jako jedyny młodzieżowy zespół w historii polskiej piłki, pokonując po drodze kilka zespołów IV ligowych różnicą minimum czterech bramek! Dodatkowo kilku graczy w tym sezonie debiutowało w reprezentacji Polski.

– Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie gracze Polonii ’95 będą tworzyć trzon zespołu Polonii na boiskach III ligi, a najlepsi w niedługim czasie znajdą swoje miejsce na boiskach Ekstraklasy. Już mecz ze Stomilem Olsztyn (wygrany 4:0) w składzie którego zagrało wyjątkowo dwóch podstawowych zawodników I ligowego zespołu (Szymonowicz, Kun) pokazał jakość naszych chłopaków, którzy indywidualnie przewyższali graczy biegających na co dzień po boiskach I ligi – dodaje szkoleniowiec polonistów.

To wszystko pokazuje, że projekt Polonia 1995 zapoczątkowany przez trenerów Chrobaka, Zielińskiego, a ostatnie cztery lata prowadzony przez trenerów Libicha, Jakuba Kinkela oraz Marka Słomkowskiego, wsparta w tym sezonie najlepszymi zawodnikami prowadzonej przez Łukasza Chmielewskiego Polonii ’96 okazał się sukcesem. Zanim jednak Polonia ’95 przestanie istnień, chce zwieńczyć dzieło tytułem mistrza Polski. W tym celu potrzebuje jednak wsparcia najwierniejszych kibiców.

Dlatego też w niedzielę cały sztab szkoleniowy i zawodnicy zachęcają do przyjścia na Konwiktorską 6. Doping naszym zawodnikom bardzo by się przydał! Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00.