Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Piotr Szczechowicz odwiedził FC Porto

Trener rocznika 2004 Piotr Szczechowicz w ostatnich dniach przebywał w Portugalii, gdzie przyglądał się treningom drużyn młodzieżowych i seniorskich FC Porto.

Celem wizyty była wymiana informacji na temat metod szkolenia w piłce portugalskiej, a szczególnie w FC Porto, który jest szczególnie znany ze swoich metod szkoleniowych na całym świecie. Klub z sukcesami prowadzi kilkanaście szkółek na terenie Portugalii oraz ma nawiązanych wiele umów partnerskich. Inne kluby mają możliwość skorzystania z organizowanych przez FC Porto obozów. Taką samą ofertę szkoleniową klub oferuje trenerom z całego świata, z którymi chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

– Miałem okazje oglądać zajęcia z Akademii FC Porto Dragon Force na Vitalis Park oraz zajęcia seniorskie w kompleksie Olival. Zdobyłem kolejne doświadczenia, które pomogą mi w dalszej pracy trenerskiej. Portugalczycy z Porto są otwarci na kontakty z innymi ludźmi. Zostałem bardzo życzliwe przyjęty i mam nadzieję, że nie była to zasługa tylko Młynarczyka, Mielcarskiego, Woźniaka, Kieszka czy Kaźmierczaka, którzy znani są z gry w FC Porto. Dzięki nawiązanym relacjom z osobami zarządzającymi w FC Porto uda nam się zorganizować obóz w ośrodku Vitalis i rozegrać kilka meczów towarzyskich z tamtejszymi, znanymi drużynami. Mam nadzieję, że dzięki życzliwości Prezesa FC Porto Pinto da Costy kolejni trenerzy z naszej Akademii odwiedzą FC Porto, który ma już ponad 110 letnią tradycję – podsumował trener Piotr Szczechowicz.

image

image

image