Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

NAUKA + SPORT

Wychowanie przez sport to jeden ze sposobów na zapewnienie dzieciom zdrowego, prawidłowego rozwoju z dala od częstych zagrożeń w życiu wielkiej aglomeracji. Naszym celem jest nie tylko praca nad rozwojem fizycznym naszych wychowanków, zwracamy również uwagę na ich sferę intelektualną, emocjonalną, duchową.

Polonia Warszawa od lat współpracuje ze szkołami, które poprzez wysoki poziom nauczania, infrastrukturę i swoją lokalizację (wszystkie szkoły bezpośrednio sąsiadują z naszym klubem), powodują, że nasz system szkolenia sportowego jest bardziej kompletny. Chłopcy mają wszelkie możliwości, by móc się harmonijnie rozwijać zarówno pod względem nauki w szkole jak i sportowym. W obu szkołach godziny zajęć treningowych dopasowane są do godzin zajęć lekcyjnych, dzięki czemu nasi uczniowie mają odpowiednio dużo czasu na naukę jak również rozwój innych talentów.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 158 im. Jana Kilińskiego

Tutaj uczęszczają nasi najmłodsi wychowankowie, jest to kameralna szkoła, która od lat znajduje się w ścisłym „czubie” pod względem poziomu nauki w dzielnicy Śródmieście. Chłopcy od momentu przyjścia do szkoły do chwili zakończenia treningu piłkarskiego są pod stałą opieką kadry pedagogiczno-trenerskiej.

Dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 158 zapraszają do współpracy w tworzeniu bezpiecznej, mądrej i przyjaznej wszystkim dzieciom szkoły.

Szkoła zapewnia:
– wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
– szkolenie sportowe w dyscyplinach: pływanie i piłka nożna,
– opiekę nad dziećmi od 7:00 do 17:30,
– wyposażone w atrakcyjne środki dydaktyczne sale lekcyjne oraz odpowiednie miejsce do wypoczynku i relaksu dla naszych najmłodszych uczniów,
– łazienki przystosowane do potrzeb maluchów,
– smaczne i zdrowe obiady.

Godziny zajęć treningowych dopasowane są do godzin zajęć lekcyjnych, dzięki czemu nasi uczniowie mają odpowiednio dużo czasu na naukę i rozwój innych talentów.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH NR 72

Zespół Szkół Sportowych nr 72, ul. Konwiktorska 5/7 w skład którego wchodzą:

1) Gimnazjum Sportowe Nr 35

2) LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Generała Broni Władysława Andersa

Powszechnie uważana za najlepszą szkołę sportową w kraju. We wszystkich kategoriach wiekowych uczniowie ZSS nr 72 sięgają po najwyższe laury krajowe i zagraniczne. Wśród jej absolwentów znajdują się Mistrzowie Olimpijscy, Mistrzowie Świata i Europy (m.in. Zofia Klepacka – windsurfing,Mateusz Kusznierewicz – żeglarstwo, Bartosz Kizierowski – pływanie, Paweł Zagumny – siatkówka, Anna Rechnio – łyżwiarstwo figurowe..). Również wielu piłkarzy, którzy chociażby teraz grają w polskiej piłkarskiej ekstraklasie ukończyło naukę w ZSS nr 72 (m.in. Łukasz Piątek, Daniel Gołębiewski – Polonia Warszawa, Cezary Wilk – Wisła Kraków, Krzysztof Bąk – Lechia Gdańsk, Antoni Łukasiewicz – WKS Śląsk Wrocław, Wojciech Szymanek – Widzew Łódz, Paweł Kieszek – FC Porto). Absolwentem ZSS nr 72 jest również piłkarz Borusii Dortmund i reprezentacji Polski – Robert Lewandowski.
Szkoła ma bardzo dobre zaplecze nie tylko sportowe w postaci boiska z tartanową nawierzchnią, dwóch hal sportowych i siłowni, ale także dydaktyczne: dobrze wyposażone sale lekcyjne w tym pracownię informatyczną oraz czytelnię z centrum multimedialnym. W ostatnich latach zmodernizowano bibliotekę wprowadzając komputerowy system udostępniania zbiorów. Szkoła posiada też własny hymn.

Większość klas to klasy, w których uczniowie trenują pływanie, koszykówkę, siatkówkę, lekkoatletykę czy piłkę nożną. Mamy również uczniów trenujących łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, żeglarstwo, wioślarstwo, curling i inne dyscypliny sportowe.

Dużą wagę przywiązujemy do nauki języka angielskiego. W liceum oferujemy rozszerzony program nauki języka angielskiego w wymiarze 4 godzin tygodniowo w klasie 1 oraz 5 godzin tygodniowo w klasie 2 i 3. Angielski nauczany jest od roku 2012/2013 międzyoddziałowo z podziałem na grupy. Uczniowie liceum mają również rozszerzony program historii/WOS’u (profil dziennikarski), biologii/chemii (profil przyrodniczy) oraz matematyki/geografii (profil ekonomiczny).

ZSS nr 72 mieści się w samym Centrum Warszawy w pełni zmodernizowanym budynku. Szkoła ma bogate zaplecze sportowe: boisko zewnętrzne, hala sportowa, sala gimnastyczna, siłownia oraz liczne szatnie wraz z łazienkami i prysznicami.

Dbamy również, by nasi uczniowie byli dobrze odżywieni. ZSS nr 72 ma własną stołówkę, która wydaje trenującym uczniom śniadania i zdrowe obiady.
Na lekcjach, aby uczynić naukę ciekawszą i bardziej wydajną, nauczyciele korzystają z nowych technologii (komputery, projektory multimedialne, tablice interaktywne oraz wiele innych pomocy dydaktycznych). Biblioteka szkolna jest w pełni skomputeryzowana oraz posiada salę multimedialną, gdzie uczniowie mogą korzystać z komputerów oraz internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *