Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Nasza Akademia jest w elicie!

Dobiegają do końca rozgrywki młodzieżowe w sezonie 2013/2014, ale już dziś możemy pokusić się o pewne wnioski, które dla naszego klubu są znakomite.

Od lat Polonia Warszawa słynie z dobrej pracy z młodzieżą, ale w tym roku awansowaliśmy do ścisłej krajowej czołówki, mimo niewspółmiernych środków, jakimi dysponuje nasz klub w porównaniu do innych Akademii w naszym kraju. Najlepszą wykładnią pracy w danym klubie z młodzieżą są wychowankowie oraz wyniki zespołowe.

W tym sezonie po raz pierwszy ruszyły rozgrywki centralne w kategorii juniora starszego (U-19) oraz juniora młodszego (U-17). Jesteśmy w zacnym gronie czterech klubów (Polonia Warszawa, Lech Poznań, Zagłębie Lubin oraz Pogoń Szczecin), które mogą poszczycić się tym, że w obu kategoriach wiekowych do ostatniej kolejki walczyły o wygranie swojej ligi!
Wiemy, że nasze zespoły o „włos” przegrały szansę walki o medal mistrzostw Polski, ale nie zmienia to faktu, że tak dobrze nie było już od dawna.
Warto dodać, że kolejne lata także nastrajają optymistycznie. Niemal wszystkie nasze młodsze zespoły jak zawsze rywalizują o prymat w Stolicy w obecnym sezonie. W kolejnych rozgrywkach na szczeblu centralnym reprezentować nas będą w najstarszych kategoriach wiekowych bardzo silne roczniki – Polonia 1996 czyli brązowi medaliści mistrzostw Polski z ubiegłego roku pod dowództwem trenera Łukasza Chmielewskiego oraz coroczny finalista mistrzostw Mazowsza rocznik 1998 trenera Michała Maliszewskiego.
Ten sezon to nie tylko wspaniały wynik zespołowy osiągnięty przez naszych zawodników i trenerów, ale przede wszystkim indywidualne popisy naszych graczy. Konrad Cichowski (20 goli), Filip Kowalczyk (17 goli) zostali najlepszymi strzelcami Centralnej Ligi Juniorów, zaś Rafał Pachelski z 8 trafieniami uplasował się na drugim miejscu w rozgrywkach Centralnej Ligi juniorów młodszych. Warto dodać, że także 8 bramek zdobył inny gracz naszego klubu Jacek Bloch, wypożyczony na obecne rozgrywki do Unii Warszawa.
Nie sposób też nie wspomnieć o reprezentantach Polski. W meczach międzypaństwowych z orzełkiem na piersi w tym sezonie wystąpili Filip Kowalczyk, Krzysztof Możdżonek, Bartek Gromek, Tomek Kucz, a na konsultacjach swoje umiejętności prezentowali Grzegorz Janiszewski, Michał Brudnicki, Damian Dudek czy Piotr Włodek. Kilkunastu innych graczy wystąpiło w tym sezonie reprezentacji Mazowsza. Jeśli dodać do tego, iż latem do Legii Warszawa odeszło dwóch reprezentantów Polski (m.in. Adam Ryczkowski, który już trenuje regularnie z I zespołem) to mamy pełen obraz jakości szkolenia w naszej Polonii. Dobra praca nie pozostaje niezauważona, dlatego nasi wychowankowie mają propozycje testów z klubów Ekstraklasy, I ligi, a także jak w przypadku Tomka Kucza z czołowych klubów Europy.

Jednocześnie przypominamy, iż cały rok zapraszamy kandydatów do gry we wszystkich rocznikach naszego klubu począwszy od chłopców urodzonych w 2009 roku.

Serdecznie zapraszamy. Fakty nie kłamią, nasza Akademia jest w elicie!