Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Nasi trenerzy wrócili ze stażu w Hiszpanii

Staż obejmował treningi i mecze wszystkich grup młodzieżowych i seniorskich Valencii. W stażu szkoleniowym w Hiszpanii udział wzięli Bartek Gołaszewski, Jakub Kaźmierczak, Michał Maliszewski oraz Maciej Wierzbicki.

– Wyjazd pod każdym względem trzeba zaliczyć do jak najbardziej udanych. Dyrektor Akademii – Jose Borgues, dyrektor techniczny – Oscar Suarez, koordynator od metodologii szkolenia – Antonio Hernandez oraz trenerzy pracujący w klubie okazali się dla nas bardzo gościnni. Podczas kilku dni spędzonych na terenie GloVal Academy mieliśmy okazję obserwować treningi wszystkich drużyn młodzieżowych Valencii. Uczestniczyliśmy również w meczach mistrzowskich młodzieży, drugiego zespołu (Valencia B – Mallorca B), oraz pierwszego zespołu (Valencia CF – UD Almeria). Najbardziej wartościowe były jednak rozmowy z włodarzami, koordynatorami i trenerami. To podczas tych rozmów otrzymywaliśmy odpowiedzi na pytania, które najbardziej nas interesowały. Pierwszego dnia zostało zorganizowane 3-godzinne spotkanie na którym przedstawiono nam całą wizję szkolenia oraz metodologię pracy w dosyć ogólnym ujęciu. Kolejne spotkania przybierały już jednak inną formę. Na podstawie obserwacji treningów, meczów i rozmów z trenerami poszczególnych roczników rodziły się w naszych głowach pytania, na które odpowiadano na kolejnych spotkaniach. Nasze rozmowy dotyczyły głównie przygotowania taktycznego, etapizacji zawartości taktycznych, periodyzacji taktycznej, modelu gry drużyn VCF oraz kryteriów jakimi kieruje się przy doborze zawartości, zaleceń taktycznych etc. Te zagadnienia, ich rozwinięcie najbardziej nas interesowało. Metodolodzy byli bardzo otwarci i podkreślali na każdym kroku, że możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi to dla nich wielka przyjemność. Czas spędzony w Hiszpanii to nie tylko nasz pobyt w akademii Ciudad Deportiva Valencia. Poza meczami drużyn Walencji wzięliśmy również udział w meczach Real Madryt – RCD Espanyol (La Liga), UD Levante – Malaga (Cop de la Rey). Villareal – Athletic Bilbao (La Liga). Na sam koniec pobytu uczestniczyliśmy również w meczach mistrzowskich rozgrywanych na terenie Akademii Villareal (Villareal – Valencia U14, Villareal – Valencia U 16), tam też wzięliśmy udział w dosyć krótkim – roboczym spotkaniu z włodarzami Akademii Piłkarskiej Villareal. Być może również i z tym klubem uda nawiązać się nam współpracę, chociażby w zakresie wspólnej wymiany myśli szkoleniowej. Bardzo cieszymy się z pobytu w Hiszpanii, mamy przeświadczenie, że „wycisnęliśmy” z tego wyjazdu maksimum – skomentował trener roczników 1998 i 1999 w naszej Akademii Michał Maliszewski

Uczestnicy stażu chcieli serdecznie podziękować Panu Wiesławowi Wilczyńskiemu, który po raz kolejny okazał się bardzo przyjazny i pomógł w nawiązaniu bliższej relacji z klubem z Walencji. – Bez osoby Pana Wiesława nasz wyjazd do tego Klubu nie byłby możliwy – dodał Maliszewski.

20150113_134750 20150112_172047 (1)valencia20150111_115859