Mistrzostwa Europy Juniorów Poznań 2013

W dniach 10-14 lipca 2013 r. w Poznaniu na  pięknym kompleksie Term Maltańskich odbyły się MEJ w pływaniu. Polska reprezentacja liczyła 44 zawodników. Wśród tej elitarnej grupy młodych pływaków znalazło się dwóch reprezentantów Polonii Warszawa Konrad Stępień i Kacper Ćwiek.   (zdjęcie poniżej)

Polska reprezentacja wywalczyła siedem medali w tym dwa złote.Mistrzostwa zdominowała ekipa Rosji która zdobyła łącznie 34 medale w tym 24 złote !!!.
Polska ekipa uplasowała się na wysokim 8 miejscu. Na tym tle nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze .

Pierwszy dzień.

W eliminacjach 200.m.stylem klasycznym wystąpił Konrad Stępień.
Wynik 2.17.81 dał Konradowi  10 czas eliminacji. Rekord życiowy pobity o trzy sekundy.
W półfinale Konrad popłynął 2.18.59 ostatecznie plasując się na wysokim 11 miejscu.

Szkoda finał był na wyciągnięcie reki.

Drugi dzień.

W eliminacjach 200.m.stylem ziemnym wystąpili obaj nasi zawodnicy.
Wynik 2.05.11 dał Kacprowi 6 czas eliminacji.
Wynik 2.07.32 dał Konradowi 19 czas eliminacji.

Obaj Zawodnicy Polonii Warszawa awansowali do półfinału.

Kacper w porannych eliminacjach popłynął na pierwszej zmianie sztafety 4×200 kraulem. Uzyskał czas 1.54.29. Nasza sztafeta awansowała do finału z 10 czasem eliminacji.

Drugi dzień półfinały.

Wielkie emocje !!!
W pierwszej półfinałowej serii  wystąpił Konrad  2.07.25 rekord życiowy.

Ostatecznie 17 miejsce .

W drugiej  półfinałowej serii  wystąpił Kacper 2.03.85 rekord życiowy

4 czas półfinału.

Trzeci dzień finały.

Emocje sięgają zenitu.

Finał 200.m.stylem zmiennym. Na torze 6 reprezentant Polski zawodnik Polonii Warszawa Kacper Ćwiek. Wynik 2.03.52 i 6 miejsce .

Świetny wynik !!!  Wielkie brawa !!!

Czwartego dnia MEJ

Kacper wystartował na dystansie 200.m.stylem dowolnym.
Wynik 1.55.64 dał Kacprowi 46 czas eliminacji.
Ostatniego dnia Mistrzostw obaj nasi zawodnicy wystartowali w eliminacjach 400m.stylem zmiennym.
Wynik 4.33.85. dał Kacprowi 19 czas eliminacji.
Wynik 4.34.16 dał Konradowi 20 czas eliminacji.

Podsumowanie

Wspaniałe Mistrzostwa . Wielkie emocje . Dla większości Polskich zawodników były to pierwsze tak poważne zawody. Wielkie brawa i podziękowanie dla naszej dwójki oraz Trenera Marcina Grzejdy twórcy tych sukcesów. To drugi rok z rzędu  gdzie zawodnicy Polonii Warszawa  kwalifikują się na MEJ.