Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Komunikat MKS Polonia Warszawa

Miejski Klub Sportowy Polonia Warszawa pragnie poinformować społeczność kibiców warszawskiej Polonii, że:

1. MKS Polonia Warszawa jest świadom potrzeby zbudowania silnej drużyny seniorów oraz widzi konieczność współpracy ze środowiskami sympatyków Naszego Klubu.

2. W chwilach wymagających podejmowania zdecydowanych działań Zarząd MKS Polonia Warszawa w lipcu 2013 zgłosił drużynę seniorów do rozgrywek IV ligi biorąc na swoje barki ryzyko finansowe i organizacyjne tej inicjatywy. Nie istniał w tamtym czasie, żaden inny podmiot, który mógłby się tego podjąć.

3. Organizacją funkcjonowania drużyny seniorów zajęły sie osoby mające na celu wyłącznie dobro warszawskiej Polonii. Prace te wymagały i wciąż wymagają licznych wyrzeczeń zarówno finansowych jak i osobistych.

4. Zgodnie z podpisanymi porozumieniami (26 VII 2013, 18 I 2014) MKS Polonia Warszawa deklarował i w dalszym ciągu deklaruje przekazanie prowadzenia drużyny seniorów społeczności sympatyków Polonii Warszawa.

5. MKS Polonia Warszawa pomimo silnej konkurencji oraz ograniczonych warunków szkoleniowych osiąga znaczące sukcesy na arenie krajowej w młodzieżowej piłce nożnej, czego niezaprzeczalnymi dowodami są: powołania zawodników do kadr Mazowsza i Polski czy medale zdobywane na mistrzostwach Polski (juniorzy młodsi, juniorzy starsi). Ze względów prawnych i finansowych w obecnej chwili nie ma możliwości przekazania całej sekcji piłki nożnej w zarząd sympatyków Polonii Warszawa.

6. Zgodnie z podpisanymi porozumieniami (26 VII 2013, 18 I 2014) został przeprowadzony audyt finansowy przez przedstawicieli środowisk kibiców Polonii Warszawa. Zakończenie audytu miało miejsce w drugim tygodniu stycznia 2014 roku. Do chwili obecnej nie przedstawiono uwag do prowadzenia i finansowania drużyny seniorów przez pracowników MKS Polonia Warszawa.

7. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców w kwestii transparentności prowadzenia drużyny seniorów w sezonie 2013/2014 proponujemy włączenie w trybie natychmiastowym do Zarządu MKS przedstawiciela środowisk sympatyków Polonii Warszawa odpowiadającego, do czasu przekazania prowadzenia drużyny seniorów społeczności sympatyków, za nadzór nad prowadzeniem drużyny seniorów w pełnym zakresie praw i obowiązków wynikających ze sprawowania tej funkcji.

8. Dla rozwoju sportowego i organizacyjnego klubu sportowego Polonia Warszawa proponujemy założenie podmiotu gospodarczego mającego na celu prowadzenie drużyny seniorów (patrz propozycja Stowarzyszenia Wielka Polonia). Podmiot ten zająłby się de facto finansowaniem, zarządzaniem i organizacją funkcjonowania drużyny seniorów.

9. Szczegóły współpracy organizacyjnej pozostają sprawę otwartą i wymagają doprecyzowania podczas wspólnych prac przedstawicieli MKS Polonia Warszawa i przedstawicieli sympatyków Polonii Warszawa.

Podsumowując, Zarząd MKS Polonia Warszawa deklarował i deklaruje ścisłą współpracę ze środowiskami sympatyków Polonii Warszawa oraz innymi podmiotami mającymi zapewnić rozwój sportowy i organizacyjny sekcji piłkarskiej Naszego Klubu. Równocześnie MKS Polonia Warszawa jest przeciwny kupowaniu licencji innego klubu i będzie zawsze popierał awans na drodze sportowej rywalizacji.

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Polonia Warszawa