Kolejne zwycięstwo. Ursus – Polonia 0:2

Po ładnej grze Polonia pokonała w wyjazdowym sparingu trzecioligowy Ursus. Bramki dla „Czarnych Koszul” zdobyli Aleksander Fogler i Marcin Kruczyk
Mecz rozegrany został na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Mimo arktycznych warunków, temperaturze poniżej -10 stopni trenerzy obu drużyn zdecydowali się, że piłkarze będą grać dwie połowy po godzinie.
Ursus przygotowuje się do rundy rewanżowej III ligi. Po jesiennej zajmuje dziewiąte miejsce, ale ma tylko pięć punktów straty do lidera – rezerw Legii. W ubiegłym roku nasi rywale dotarli do 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski, ulegli w tej fazie 0:1 Widzewowi Łódź. Trenerem Ursusa jest mistrz Polski z 1998 roku z ŁKS-em Łódź Ariel Jakubowski. Dla Polonii to był przeciwnik z wyższej półki, cenny miernik jej możliwości i potencjału.
Wynik mówi o nim sporo. Nasz zespół odniósł przekonujące zwycięstwo, choć okazji, by wygrana była bardziej okazała, piłkarze zmarnowali kilka. Polonia zachwyciła szczególnie w pierwszej połowie. Panowała na boisku, cały czas prowadziła grę. Pokazała dojrzały i odpowiedzialny futbol. Ursus miał jedną świetną okazję do strzelenia gola, ale znakomicie zachował się 16-letni Michał Brudnicki. Po przerwie też było dobrze, choć gra „Czarnych Koszul” już tak się nie kleiła. Widać było jednak to samo zaangażowanie u piłkarzy i chęć podwyższenia rezultatu.
Bramki padły w pierwszej części gry. Pierwszą zdobył Aleksander Fogler po podaniu z rzutu wolnego Dominika Lemanka. Doskonale w tej sytuacji zachował się Mariusz Ujek, który niczym koszykarz zrobił zasłonę, przyblokował obrońców rywali, tak by Fogler mógł oddać strzał. Drugiego gola wypracowała Mateusz Gliński a jego akcję – tak jak to powinien zrobić napastnik – zakończyl Marcin Kruczyk.
W sparingu sztab trenerski Polonii przyglądał się kilku testowanym zawodnikom: Mateuszowi Podgórskiemu, Dawidowi Klepczyńskiemu, Adeniyi’emu Lekanowi, Patrykowi Kalinowskiemu oraz Patrykowi Olszewskiemu. Wiadomo, że szkoleniowcy już zrezygnowali z Patryka Kalinowskiego.
Było to już drugie zwycięstwo naszego zespołu w tym roku, który tydzień temu pokonał WKS Rząśnik 5:0. 1 lutego Polonia zagra mecz z rezerwami Znicza Pruszków, a 5 lutego ze Startem Otwock.
RKS URSUS – POLONIA WARSZAWA 0:2 (0:2)
Bramki: Fogler, Kruczyk
Polonia (I połowa): Brudnicki – Podgórski, Fogler, Grzybowski, Klepczyński – Boruń, Ligienza – Lemanek, Ujek, Gliński – Kruczyk.
Polonia (II połowa): Błesznowski – Lachowicz, Maleszyk, Zawadka (90. Grala), Lekan – Kalinowski (90. Strus), Tyburski, Stępień, Kalinowski – Olszewski, Strzałkowski (90. Litun).
Grano 2 x 60 minut.