Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Adam Grzybowski zawodnikiem Polonii

Nowym piłkarzem „Czarnych Koszul” został obrońca, ostatnio występujący w MKS Kutno, Adam Grzybowski.
– Dokładnie przyglądałem się mu na sparingu z WKS Rząśnik (wygranym przez Polonię 5:0) i podczas wewnętrznych gierek. Uznałem, że wzmocni nasz zespół. Adam może grać i na środku defensywy lub na prawej obronie. W MKS Kutno przez ostatnie pół roku pełnił rolę stopera, ale z konieczności. Widzę go jednak przede wszystkim na tej pozycji, choć stanowi ciekawą alternatywę na prawą stronę – mówi trener naszego zespołu Piotr Dziewicki.
Grzybowski ma 25 lat. Pochodzi z Łęczycy i w miejscowym Górniku rozpoczął treningi piłkarskie. Później przeszedł do MKS Kutno, w którym występował przez pięć i pół sezonu, rozegrał 142 spotkania i strzelił trzy gole. Kilka lat temu był powoływany na konsultacje kadry młodzieżowej Polski.
To już drugi piłkarz, który podpisał kontrakt z Polonią w tym tygodniu. We wtorek do drużyny oficjalnie dołączył Adrian Ligienza. – Może nam podnieść jakość gry z przodu. To klasyczna „10”, ale też potrafi odnaleźć się jako defensywny pomocnik i nawet na tej pozycji coś wykreować. Dużo myśli, dużo widzi, potrafi wziąć odpowiedzialność za grę drużyny. Cieszę się, że jest z nami – mówi o Ligienzie szkoleniowiec naszego zespołu.
Przed rozpoczynającą się za dwa miesiące rundą wiosenną Polonię wzmocnili oprócz Grzybowskiego i Ligenzy, Dominik Lemanek oraz Mariusz Ujek. Od początku roku z drużyną trenują również trzech wychowankowie z Akademii Piłkarskiej Gerard Boruń i Adrian Zawadka.