Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Kacper Lachowicz przed meczem z Wisłą

Kibice są naszym dwunastym zawodnikiem – powiedział w rozmowie z naszą stroną Kacper Lachowicz. Rozmawiamy o nadchodzącym spotkaniu w Płocku. .

Jakie nastroje panują w drużynie? Kryzys już chyba zażegnany i znowu wkroczyliście na ścieżkę zwycięstw.
-Nastroje w drużynie są naprawdę dobre, stanowimy zgraną grupę kolegów, atmosfera jest świetna i sprzyja to pracy. Po kryzysie nie ma już najmniejszego śladu, wyciągneliśmy odpowiednie wnioski i nasza gra z meczu na mecz jest coraz lepsza czego potwierdzeniem jest komplet punktów w ostatnich trzech meczach. Teraz przed nami ciężki wyjazd do Płocka i uważam, że jeśli podejdziemy do tego meczu z wielką determinacją to zgarniemy pełną pule i w dobrych humorach przepracujemy zimowy okres przygotowawczy.

-Na mecz wybiera się około 200 kibiców Polonii. Ma dla was znaczenie obecność kibiów?
-Obecność kibiców jest dla nas bardzo ważna, z każdym meczem czujemy ich wsparcie. Śmiało mogę powiedzieć, że są naszym dwunastym zawodnikiem. Pokazuje to ogromne przywiązanie tych ludzi do naszego klubu, będąc w kryzysie robią wszystko aby pomóc nam walczyć o upragniony awans.

Laska
Kacper Lachowicz pokazuje ile punktów zdobyliśmy w meczu z Narwią w Ostrołęce.

-Czy przed tym meczem pojawiły się jakieś specjalne elementy treningowe czy przygotowujecie się jak do każdego innego meczu?
-Przygotowania były jak do każdego innego meczu. Na pewno dostaniemy wskazówki od sztabu szkoleniowego, ale myślę że mamy na tyle silny zespół, że inne drużyny nie są w stanie nam zagrozić. Z każdym kolejnym meczem nabieramy nowych doświadczeń i stajemy się lepszymi zawodnikami.

-Treningi z wami rozpoczęli juniorzy z Akademii. Jak myślisz, są w stanie pomóc zespołowi w Płocku?
-Sam mam dopiero 18 lat i doskonale wiem jak ciężko wchodzi się w wiek seniora. Gra jest zdecydowanie bardziej fizyczna. Jesteśmy bardzo młodym zespołem i myślę, że przybycie kolejnych zawodników z akademii doda nam tylko polotu i fantazji oraz wzmocni i tak zaciętą rywalizację na treningach.

Przeczytaj także zapowiedź meczu Wisła II Płock – Polonia Warszawa

ROZMAWIAŁ Michał Jóźwik