Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Jacek Kosmalski żegna się z Polonią

Jacek Kosmalski żegna się z Polonią
37-letni napastnik, jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy „Czarnych Koszul” ostatnich lat, rozstał się z klubem. – Zdecydowały wyłącznie sprawy osobiste – powiedział naszej stronie Jacek Kosmalski.

W barwach Polonii pierwszy mecz rozegrał prawie dziesięć lat temu – we wrześniu 2004 roku – z Wisłą Płock. W kolejnym – z Pogonią Szczecin – strzelił pierwszego gola dla zespołu „Czarnych Koszul”. Ostatnim spotkaniem w barwach naszego klubu był pojedynek z 9 listopada z ubiegłego roku z Bzurą Chodaków.

Kosmalski do dziś wystąpił w drużynie z Konwiktorskiej w 133 spotkaniach : w ekstraklasie, II lidze (według dzisiejszej terminologii – I) i w IV lidze oraz w pucharach. Strzelił we wszystkich tych rozgrywkach 44 bramki.

Jako piłkarz Polonii w sezonie 2006/07 został królem strzelców II ligi zdobywając aż 19 goli. Talent kończącego dziś przygodę z Konwiktorską piłkarza rozkwitł wówczas pod ręką byłego już trenera reprezentacji polski Waldemara Fornalika.

Pierwszy raz z „Czarnymi Koszulami” Kosmalski rozstał się w 2009 roku. Grał później w Zawiszy Bydgoszcz i Pogoni Siedlce, ale więzów z Polonią nie zerwał, często pojawiał się na Konwiktorskiej w roli kibica.

Latem ubiegłego roku był jednym z pierwszych zawodników, który zgłosił się do budowanej od podstaw przez Piotra Dziewickiego i Pawła Olczaka czwartoligowej Polonii. W inauguracyjnym spotkaniu tej drużyny w Łomiankach zdobył pierwszego gola. W tym sezonie zdobył trzy bramki, zaliczył dwie asysty, wystąpił w dziesięciu spotkaniach.

Jackowi dziękujemy za czas spędzony w Polonii Warszawa.