Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Nowi zawodnicy w Polonii

Dawid Klepczyński, Bartosz Kozakiewicz i Mateusz Sołtys podpisali dziś wieczorem kontrakty z naszym klubem. Wszyscy występowali ostatnio w zespołach z III ligi.
Dawid Klepczyński (22 lata) przyszedł do Polonii z MKS Kutno, klubu w którym grał inny nowy polonista – Adam Grzybowski. Wychowanek Wisły Płock, był również zawodnikiem KS Piaseczno. W 2009 roku dostawał powołania do kadry juniorów do lat 19, zagral m.in. w towarzyskim spotkaniu ze Szwajcarią. Podczas zimowych sparingów Polonii trenerzy wystawiali go na lewej bądź prawej stronie pomocy, czasami w obronie. To naturalny następca Nazara Lituna.
Bartosz Kozakiewicz (22 lata) mógł grać w Polonii już dwa lata temu. Na jego transfer do zespołu Młodej Ekstraklasy nalegał ówczesny trener Piotr Stokowiec. Co się odwlecze, to nie uciecze… Bartek zagrał w pierwszym tegorocznym sparingu „Czarnych Koszul” z WKS Rząśnik (5:0), zaliczył efektowną asystę przy pierwszej bramce. Później doznał kontuzji i nadal się leczy, ale Piotr Dziewicki – tak jak wcześniej Stokowiec – widzi w nim zawodnika, który wzbogaci ofensywę drużyny. Wychowanek Watry Mrozy grał także w Mazovii Mińsk Maz., Mazurze Karczew, Starcie Otwock i Huraganie Wołomin.
– Znam go od dziecka. To chłopak, który ma inklinacje do gry kombinacyjnej. Może grać na skrzydle, na środku ataku. W zespołach juniorskich SEMP-a Ursynów Mateusz strzelił ponad 100 bramek – mówi o Mateusz Sołtysie (26 lat), jego były trener obecnie odpowiedzialny na Konwiktorskiej za szkolenie bramkarzy, Marek Chański.
Nowy zawodnik Polonii (na zdjęciu) w zimowych sparingach strzelił dwa gole, a pierwszego z nich w sparingu z naszym dotychczas najsilniejszym rywalem, liderem II ligi Pogonią Siedlce. Przychodzi do „Czarnych Koszul” z Legionovii, występował również w KS Łomianki i Hutniku Warszawa.
Zimą kontrakty z Polonią podpisali – obok Dawida Klepczyńskiego, Bartosza Kozakiewicza i Mateusza Sołtysa – Adam Grzybowski, Dominik Lemanek, Adrian Ligienza, Mariusz Ujek. Z drużyny juniorów dołączyli: Michał Brudnicki, Gerard Boruń i Adrian Zawadka.