Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Gramy z Bzurą Chodaków

W sobotę o godzinie 18:00 Polonia Warszawa rozegra ostatni w rundzie jesiennej mecz przed własną publicznością. „Czarne Koszule” zmierzą się z Bzurą Chodaków w spotkaniu, które pierwotnie miało zostać rozegrane na terenie przeciwnika, lecz ze względu na prośbę rywali zostało przeniesione do Warszawy.

Bzura jest zespołem okupującym dolne rejony tabeli. Drużyna z Sochaczewa zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając jedynie Mazura Gostynin i Amatora Maszewo. W poprzedniej kolejce nasi rywale przegrali na wyjeździe z Wisłą II Płock 1:2, a przedtem odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując kolejno Narew Ostrołęka (2:1) i MKS Przasnysz (2:0).

Grającym trenerem Bzury jest prawie 40-letni Dariusz Jackiewicz, który ma na swoim koncie 288 występów i 27 bramek na boiskach ekstraklasy. Jackiewicz na najwyższym poziomie rozgrywek debiutował w 1992 roku, a podczas swojej kariery reprezentował barwy m.in. Górnika Zabrze, Stomilu Olsztyn, Amiki Wronki i Zagłębia Lubin. Jego dorobek – jeśli chodzi o trofea – to cztery krajowe puchary, mistrzostwo i superpuchar.

W drużynie naszego przeciwnika występuje wielu zawodników mających na swoim koncie występy na wyższym szczeblu niż IV liga. Chodzi m.in. o Kacpra Starka, który przez pewien czas znajdował się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Legii Warszawa czy Pawła Hermana, przez kilka lat reprezentującego barwy Startu Otwock (w 2008 roku był przymierzany do gry w Polonii).

Po poprzedniej kolejce nie zmieniła się sytuacja Polonii w tabeli. „Czarne Koszule” wciąż zajmują 2. miejsce z dwupunktową stratą do lidera, Bugu Wyszków. Aby awansować na 1. miejsce muszą zatem liczyć na potknięcie wyszkowskiego zespołu, który w sobotę o 13:00 zagra na wyjeździe w Przasnyszu.

W dniu meczu bilety będą sprzedawane w kasie nr 1 od godziny 11:00.

W sprzedaży będą również klubowe kalendarze na 2014 rok. Na 13-stronicowym kalendarzu będą znajdowały się grupowe zdjęcia wszystkich drużyn piłkarskich MKS Polonia Warszawa, od zespołu seniorów po najmłodsze roczniki naszej akademii – 2007 i 2008. Cena kalendarza to 40 zł.

Przed i w trakcie meczu tradycyjnie już funkcjonowała będzie Strefa Małego Kibica (umiejscowiona w hali koszykarskiej, wejście przez dziedziniec).