Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Juniorzy trenują z seniorami.

Dziś treningi z pierwszym zespołem rozpoczęli zawodnicy z akademii MKS. Są to: obrońcy Gerard Boruń i Adrian Zawadka, skrzydłowy Filip Kowalczyk oraz napastnik Konrad Wojtkielewicz. – Możliwe, że jeszcze dowołam jednego obrońcę, jeśli okaże się, że uraz Damiana Maleszyka jest poważniejszy – powiedział trener zespołu Piotr Dziewicki

Są to zawodnicy z prowadzonej przez Michała Libicha drużyny Centralej Ligi Juniorów. Polonia zakończyła rundę na pozycji lidera, dotarła też do półfinału okręgowego Pucharu Polski.  Filip Kowalczyk to 17-letni pomocnik. Zdobył on z Polonią brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych,  otrzymał też powołanie do kadry Polski U-18. W meczu z Czechami (1:1) wpisał się na listę strzelców.

Adrian Zawadka i Gerard Boruń to dwaj środkowi obrońcy. Pierwszy z nich ma za sobą epizod w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy w barwach Polonii. Konrad Wojtkielewicz występuje zaś jako napastnik albo jako ofensywny pomocnik.
Z seniorami Polonii trenuje od jakiegoś czasu bramkarz Michał Brudnicki. To kolejny młodzieżowy reprezentant Polski, który zdążył zaliczyć debiut w seniorach – bronił w pucharowym meczu z Józefovią.