Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

3:0 w ostatnim meczu przy K6

W ostatnim tegorocznym meczu przy Konwiktorskiej Polonia Warszawa pokonała 3:0 Bzurę Chodaków. Zwycięstwo „Czarnych Koszul” było w pełni zasłużone – podopieczni Piotra Dziewickiego od pierwszych minut przeważali, czego efektem była szybko zdobyta bramka. Poloniści, których przed przerwą zimową czeka jeszcze mecz w Płocku z rezerwami Wisły, wciąż mają dwa punkty straty do lidera – Bugu Wyszków.

Wynik meczu otworzył już w 5. minucie Patryk Strus, który trafił do bramki po pięknym strzale zza linii pola karnego. Gol wprowadził dużo spokoju w ofensywne poczynania polonistów, których ataki były dzisiaj płynne i przemyślane. Ułatwił to również fakt, że goście, Bzura, nie skupili się jedynie na „murowaniu” własnej bramki, lecz również próbowali zdziałać coś w ataku. Aktywny w ofensywie sochaczewskiego zespołu był lewoskrzydłowy, Kacper Starek (nr 96), mający na swoim koncie wyjazdy na zgrupowania z pierwszym zespołem Legii Warszawa. Żadnemu z graczy w zielonych strojach nie udało się jednak pokonać dobrze dysponowanego Pawła Błesznowskiego.

Na 2:0 w 33. minucie gry podwyższył Marcin Kruczyk, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza (wypuszczenie piłki z rąk) i dobił ją do pustej bramki. Wynik meczu ustalił w drugiej połowie Michał Strzałkowski, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na sobie. Dla napastnika „Czarnych Koszul” była to bramka numer 13 w tej edycji rozgrywek.

Na listę strzelców mógł również wpisać się Jacek Kosmalski, który pojawił się na boisku od razu po przerwie zastępując Kruczyka. „Kosmal” miał dwie niemalże stuprocentowe sytuacje, ale za każdym razem piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy.

Polonia Warszawa – Bzura Chodaków 3:0 (2:0)
Patryk Strus 5, Marcin Kruczyk 33, Michał Strzałkowski 67 (k.)

Polonia: Paweł Błesznowski – Kacper Lachowicz, Daniel Grala, Aleksander Fogler, Jacek Karbowniak – Patryk Strus (77. Marcin Kur), Piotr Tyburski, Wojciech Antczak (75. Gerry Madden), Nazar Litun (68. Rafał Linka) – Michał Strzałkowski, Marcin Kruczyk (46. Jacek Kosmalski).

Bzura: Konrad Kowalski – Tomasz Trafalski, . Dariusz Jackiewicz, Adrian Binienda, Nikodem Starek – Konrad Kuśmider (78. Piotr Trafalski), Tomasz Ozięblewski (46. Sebastian Strzelczyk), Kingsley Ohams, Kacper Starek – Paweł Herman (46. Krystian Wiśniewski), Kamil Stencel (37. Dawid Skrzynecki)

Żółte kartki: Grala, Litun (Polonia) – Jackiewicz, Ohams (Bzura)