Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Polonia gra w Gąbinie

Sklasyfikowany w środkowej części ligowej tabeli zespół Błękitnych Gąbin będzie kolejnym rywalem Polonii Warszawa. Drużyna Piotra Dziewickiego w sobotę powalczy o ósme ligowe zwycięstwo z rzędu oraz – w przypadku potknięcia się Bugu Wyszków, który zmierzy się z Mazurem Gostynin – o próbę zajęcia fotelu lidera.

Błękitni z dorobkiem 18 punktów zajmują 9. miejsce w ligowej stawce. Zespół, który swoje mecze rozgrywa na Stadionie Leśnym, w dwóch ostatnich spotkaniach zainkasował komplet punktów pokonując 2:0 Bzurę Chodaków i wygrywając 1:0 z MKS-em Przasnysz. Co ciekawe, nasi przeciwnicy w bieżącym sezonie punktują głównie na wyjazdach. U siebie odnieśli jak na razie tylko jedno zwycięstwo i aż cztery razy schodzili z boiska pokonani.

Dla zespołu z Konwiktorskiej nie będzie to pierwsza batalia z Błękitnymi. Ostatnia miała miejsce całkiem niedawno, bo w sezonie 2010/2011, kiedy w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski do Gąbina pojechała drużyna Młodej Ekstraklasy. „Czarne Koszule” odniosły zwycięstwo dopiero w rzutach karnych, wygrywając 7:6. Regulaminowy czas gry zakończył się bowiem remisem 1:1 (autorem gola dla Polonii był Tomasz Barszcz), zaś w dogrywce bramki nie padły. We wspomnianym meczu zagrali m.in. występujący obecnie na boiskach Ekstraklasy Dorde Cotra i Adam Pazio. Z zawodników obecnie grających przy Konwiktorskiej grał natomiast Damian Maleszyk, pełniąc wówczas funkcję środkowego obrońcy. Trenerem Młodej Polonii był Libor Pala.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 15:30.

Pełen zestaw par 13. kolejki IV ligi mazowieckiej (północ):

MKS Ciechanów – Wisła II Płock (sobota, 15:00)
Amator Maszewo – Naprzód Skórzec (sobota, 12:00)
Korona Ostrołęka – Błękitni Raciąż (niedziela, 13:00)
Czarni Węgrów – Wkra Żuromin (niedziela, 15:30)
Mławianka Mława – KS Łomianki (sobota, 12:00)
Mazur Gostynin – Bug Wyszków (sobota, 15:00)
Błękitni Gąbin – Polonia Warszawa (sobota, 15:30)
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Bzura Chodaków (sobota, 15:00)
Narew Ostrołęka – MKS Przasnysz (sobota, 15:00)