Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Siódme zwycięstwo z rzędu

Siódme ligowe zwycięstwo z rzędu i piąte bez straty bramki odniósł dzisiaj zespół seniorów MKS Polonia Warszawa. Drużyna Piotra Dziewickiego pokonała na własnym boisku Mazura Gostynin 2:0 (1:0), a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Wojciech Antczak.

Środkowy pomocnik, który przy Konwiktorskiej występuje już od dziesięciu miesięcy (wiosną grał w zespole Młodej Ekstraklasy) otworzył wynik meczu w 30. minucie, kiedy po długim podaniu z głębi pola znalazł się sam przed bramkarzem gości i pokonał go mocnym strzałem lewą nogą. Druga bramka padła w 66. minucie gry – tym razem jej strzelec umiejętnie wykończył dośrodkowanie prawoskrzydłowego, Marcina Kura.

Rywal, mimo niskiej pozycji w ligowej tabeli (przed dzisiejszym meczem Mazur był sklasyfikowany na 15. miejscu), postawił polonistom trudne warunki. Gospodarze praktycznie przez cały mecz przeważali, ale musieli się trudzić, by przełamać szyki obronne nastawionych na defensywę przeciwników. Zawodnicy Mazura momentami próbowali swoich sił w ofensywie, ale nie zdołali pokonać Pawła Błesznowskiego, który w Polonii (biorąc pod uwagę ligę) nie wpuścił jeszcze ani jednej bramki.

Wynik meczu Bugu Wyszków z Mławianką Mława (3:0) sprawił, że Polonia wciąż zajmuje w ligowej tabeli 2. miejsce ze stratą jednego punktu do lidera z Wyszkowa. Wszystko wskazuje na to, że zaplanowany na 16 października mecz „Czarnych Koszul” z Bugiem będzie bojem o fotel lidera. Tymczasem kolejny mecz zespół z Konwiktorskiej rozegra na wyjeździe – w przyszłą sobotę zagra w Gąbinie z Błękitnymi.

Polonia Warszawa – Mazur Gostynin 2:0 (1:0)
Wojciech Antczak 30, 66

Polonia: Paweł Błesznowski – Damian Maleszyk, Aleksander Fogler, Daniel Grala, Jacek Karbowniak – Patryk Strus (61. Marcin Kur), Piotr Tyburski (74. Gerry Madden), Wojciech Antczak, Nazar Litun (81. Kacper Lachowicz) – Michał Strzałkowski, Marcin Kruczyk (46. Danilo Radenović).

Mazur: Robert Ratajski – Kamil Kosiński, Konrad Stańczyk, Patryk Matusiak, Daniel Zjadewicz (79. Piotr Dutkiewicz), Damian Surmak, Mateusz Ziułkowski, Hubert Jaśkiewicz (56. Piotr Wilanowski), Arkadiusz Górecki, Rafał Wilanowski (56. Kamil Surmak), Bartosz Komorowski (83. Maciej Modrzejewski).

Żółte kartki: Maleszyk, Antczak (Polonia) – Zjadewicz (Mazur)