[Polonia ’96] Polonia pokazała charakter i zwyciężyła w Radomiu

Podopieczni trenera Łukasza Chmielewskiego pokonali w Radomiu Broń 3:2 (1:1). „Czarne Koszule” od 53. minuty grały w dziesiątkę, jednak strata zawodnika podziała na zespół jeszcze bardziej motywująco.

Polonia od  53 minuty grała w dziesiątkę ponieważ czerwoną kartką został ukarany Maksymilian Brzosko. W 70. minucie meczu prowadzenie drużynie trenera Chmielewskiego dał Krystian Skłodowski, który skierował piłkę do siatki strzałem głową. Dziesięć minut później jeden z zawodników gospodarzy oddał strzał… życia. Piłka po uderzeniu z ponad 30 metrów wylądowała w samym „okienku” bramki Polonii. Polonia ’96 grała ambitnie do końca i w osłabieniu zagrała va bank. Ofensywna gra została nagrodzona ponieważ na trzy minuty przed końcem Szewczyk wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem i zapewnił wygraną. W pięciu meczach Polonia ’96 zgromadziła na swoim koncie 13 punktów i strzeliła aż 17 goli!

Co ciekawe w meczu z Bronią w składzie Polonii znalazło się miejsce dla zawodników z czterech drużyn (wystąpili w niej: zawodnik pierwszej drużyny, zawodnicy urodzeni w 1995, 1996 i 1997).

Broń Radom – Polonia 1996 2:3 (1:1)
Patryk Korwin-Piotrowski 13, Krystian Skłodowski 70, Sebastian Szewczyk 87

Polonia ’96: Dąbkowski (46 Imiołek) – Brzosko, Kokot (90 Sienicki), Podsiadlik (65 Warchoł), Wybraniec – Korwin-Piotrowski (55 Weśniuk), Skłodowski, Pindor (55 Grzymkowski), Szewczyk, Strzemecki (77 Łuczak) – Giczela (82 Bogusz).

Następny mecz: UMKS Piaseczno – Polonia 1996, 10 maja, godz. 11:00.