Lechia – Polonia 0:2! CLJ i 98 też do przodu!

Poloniści powrócili z Tomaszowa Mazowieckiego dzierżąc laur zwycięstwa! W dzisiejszym meczu piłka wpadała do bramki Lechii dwukrotnie, natomiast golkiper Dumy Stolicy nie wyciągał futbolówki z siatki ani razu. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii po niefortunnym golu samobójczym, a połowa druga to przebojowy rajd 17-letniego wychowanka Akademii MKS zwieńczony strzałem na 2:0. Wielkie brawa dla Przemysława Płachety (na zdjęciu) za trafienie w debiucie pośród seniorów!
Należy nadmienić, że na meczu pojawiło się 13 kibiców Czarnych Koszul, którzy to chcieli obejrzeć spotkanie w miłej atmosferze, jednak służby porządkowe uznały owych sympatyków Polonii za zagrożenie ładu i bezpieczeństwa w Tomaszowie Mazowieckim czego efektem było „zapędzenie” ich do klatki. Poloniści niezrażeni tym faktem głośno i gorąco dopingowali swoich ulubieńców.

29 marca 2015, 11:00, Tomaszów Mazowiecki
Lechia Tomaszów Maz. – Polonia Warszawa 0:2
bramki dla Polonii: samobójcza 31′, Płacheta 80′
Skład Polonii: 1.Kazimierczak – 19.Wojdyga, 26.Augustyniak, 13.Janieszewski, 6.Tomas – 7.Niksiński (72′ 34.Płacheta), 27.Arłukowicz, 14.Nakrosius, 10.Pieczara (90′ 11.Dźwigała) – 8.Gwiazda – 9.Zapaśnik (89′ 21.Cichowski)

Kolejny mecz już w środę 01 kwietnia 2015 roku o godzinie 19:11.
Przeciwnikiem Polonii będzie nowodworski Świt.
Kasy czynne: pn, wt 16-20, śr 13-20.
Zapraszamy na KONWIKTORSKĄ!

Równocześnie dwa najważniejsze roczniki Akademii, czyli 1996 (Centralna Liga Juniorów) i 1998 (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) także wygrały swoje mecze!

Polonia Warszawa CLJ – Wisła Puławy CLJ   6:1
bramki dla Polonii: Kasza-Roszak, Kluska, Małek, Giczela x2, Bloch

GKS 98 Bełchatów – Polonia 98 Warszawa   0:4