Zwyciężyć na trudnym terenie

Po trzech z rzędu meczach bez zwycięstwa (porażka w Gąbinie, remisy z Bugiem i Ostrovią) zespół seniorów Polonii Warszawa powalczy w sobotę o trzy punkty w Ostrołęce. Strata „Czarnych Koszul” do lidera, Bugu, wynosi na tę chwilę 4 punkty.

Narew – mimo, że sklasyfikowana znacznie niżej niż Polonia – nie będzie łatwym przeciwnikiem. Piłkarze z Ostrołęki w ligowej tabeli z dorobkiem 19 punktów zajmują 10. miejsce, czyli jedno niżej niż niedawny rywal „Czarnych Koszul”, Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że Narew to druga po Polonii drużyna z najmniejszą liczbą straconych bramek w lidze. W tym sezonie rywale strzelili ostrołęczanom 12 goli, z czego tylko 4 na ich boisku, w Ostrołęce.

Narew na własnym boisku przegrała po raz ostatni równo dwa miesiące temu, 25 sierpnia, ulegając 0:1 MKS-owi Ciechanów. W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Romana przegrali – ale na wyjeździe – 1:2 z Bzurą Chodaków.

W składzie naszego przeciwnika brakuje znanych nazwisk. Dla kibiców zagłębionych w temat niższych lig mazowieckich charakterystyczny może być jedynie bramkarz, Andrzej Łyziński, który w Ostrołęce występuje już od wielu sezonów (z półroczną przerwą na grę w GKP Targówek w 2009 roku). Łyziński mimo niskiego wzrostu (181 cm) znany jest z refleksu i skoczności.

W zespole Polonii do gry po przerwie spowodowanej absencją za żółte kartki powraca środkowy obrońca, Aleksander Fogler. Możliwe jest, że po okresie rekonwalescencji na boisku zobaczymy także Jacka Kosmalskiego.

Ze względu na decyzję Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej meczu w Ostrołęce nie zobaczą z trybun kibice Polonii. Transmisję przeprowadzi natomiast ETV.