Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Zwycięstwo z Wybrzeżem Korsarz Gdańsk!

Pomimo niezbyt dobrej postawy w trzech pierwszych kwartach, koszykarze Polonii ostatecznie pokonali zespół Wybrzeża Korsarz Gdańsk 76:64, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w roku 2014!

Pierwsza kwarta meczu miała niezwykle wyrównany przebieg, w jej trakcie nie było widać różnicy poziomów gry zespołów, która wynikać by mogła z zajmowanych przed meczem miejsc w tabeli (Polonia zajmowała siódme miejsce, zaś Wybrzeże ostatnie, dwunaste miejsce, nie wygrywając do tej pory żadnego meczu) oraz rezultatu spotkania rozegranego w trakcie pierwszej rundy (w październikowym meczu rozegranym w Gdańsku koszykarze Czarnych Koszul pokonali Wybrzeże 89:49). Gdańszczanie bardzo dobrze prezentowali się na tle drużyny Polonii, kończąc pierwszą kwartę z jednopunktowym prowadzeniem. Podobny przebieg miała druga odsłona meczu, po której goście powiększyli swoje prowadzenie o kolejne dwa punkty.

W pierwszych dziesięciu minutach po przerwie obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie, po trzeciej kwarcie zespół Wybrzeża prowadził już 51:45. Kiedy wydawało się, że Gdańszczanie w końcu odniosą swe pierwsze zwycięstwo w sezonie, nastąpił przełom. W momencie, gdy poloniści zmniejszyli stratę do dwóch punktów, zawodnik Wybrzeża Michał Ziębiński musiał opuścić plac gry ze względu na przekroczenie limitu fauli. Zawodnicy Polonii błyskawicznie wyrównali stan meczu, a po kolejnych kilkunastu sekundach wyszli na prowadzenie. Koszykarzy z Gdańska stać było jedynie na chwilowy zryw w okolicach 5 minuty tej części meczu, kiedy to odrobili czteropunktową już stratę. Wobec bardzo dobrej dyspozycji koszykarzy Polonii, świetnej gry Daniela Nieporęckiego (tradycyjnie najlepszego strzelca Polonii, który w czwartej kwarcie zdobył aż 12 punktów), to gospodarze ostatecznie zwyciężyli 76:64.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Polonii w sobotnim meczu był Daniel Nieporęcki, który zakończył mecz z dorobkiem 22 „oczek”.

W przyszłym tygodniu zespół Polonii rozegra dwa spotkania wyjazdowe. 21 stycznia zmierzy się z zespołem rezerw Trefla Sopot, a w sobotę 25 stycznia na Torwarze poloniści rozegrają derbowy mecz z Legią.