Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Zwycięstwo po dogrywce!

Bardzo dobrze rozpoczęli rok 2014 koszykarze Polonii. W przedłużonym o dogrywkę meczu pokonali Basket Junior Suchy Las 82:72!

Początek meczu należał do zawodników warszawskiej drużyny. W najlepszym momencie pierwszej połowy Polonia prowadziła aż 14 punktami (30:16 na 8:51 przed końcem). Niestety, druga kwarta była okresem lepszej gry przeciwników i na przerwę „Czarne Koszule” schodziły jedynie z 3-punktowym prowadzeniem (42:39).
Druga połowa w pewnym stopniu powtarzała przebieg pierwszej. Znowu poloniści osiągnęli wyraźną przewagę (54:43 w połowie III kwarty, 61:52 na 7:20 przed końcem), ale gracze spod Poznania zdołali odrobić straty. Widzowie zgromadzeni na hali przy Konwiktorskiej zobaczyli niezwykle emocjonujące widowisko w końcówce IV kwarty. U rywali wyróżnił się Albert Krawiec, który jeszcze na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry nie miał na swoim koncie zdobytych punktów, a ostatecznie zakończył mecz z dorobkiem 12 „oczek”. Wyprowadził swój zespół na prowadzenie 67:65 na minutę przed końcem. Był to gorszy okres gry polonistów, którzy nie mogli złapać swojego rytmu w ataku, a kibice mogli obawiać się powtórzenia scenariusza z ostatniego meczu przeciwko AZS UMK Toruń, gdy Polonia dała sobie odebrać zwycięstwo w końcówce. Na 18 sekund przed końcem faulowany był Marek Popiołek, który nie pomylił się z linii rzutów osobistych i doprowadził do remisu. Goście mieli jeszcze okazję zdecydować o losach meczu ostatnią akcją, ale próbę wejścia pod kosz Piotra Wielocha powstrzymał Daniel Nieporęcki.
5 minut dogrywki to koncert gry polonistów. W tak krótkim okresie gry uzyskali 10-punktową przewagę. Tak jak w całym meczu wyróżnili się Marek Popiołek (18 punktów, 5 asyst), Daniel Nieporęcki (18 punktów w tym 2 „trójki”) i Filip Kober (20 punktów, 8/11 z gry, 7 zbiórek). Warto wspomnieć też o postawie Jakuba Pawlaka (7 punktów, 12 zbiórek, 8 asyst, 3 przechwyty).
Pierwsze od 30 listopada zwycięstwo na własnym terenie stało się faktem. Godna wyróżnienia jest wysoka frekwencja – w sobotnie popołudnie halę przy Konwiktorskiej 6 odwiedziła zdecydowanie najwyższa w tym sezonie liczba kibiców. Po 12 meczach zawodnicy Polonii legitymują się bilansem 6 zwycięstwch i tylu samo porażek.

Polonia Warszawa – Basket Junior Suchy Las 82:72
(28:16, 14:23, 15:13, 10:15, d. 15:5)

MKS Polonia Warszawa:

Adrian Kordalski (3 punkty), Łukasz Fronc (2 pkt), Marcin Jurkiewicz (4 pkt), Igor Jagiełło (0 pkt), Marek Popiołek (18 pkt), Jakub Pawlak (7 pkt), Paweł Sieradzki (5 pkt), Przemysław Słoniewski (5 pkt), Maciej Kołakowski (0 pkt), Jakub Pietkiewicz (0 pkt), Daniel Nieporęcki (18 pkt) Filip Kober (20 pkt)