Znicz Pruszków 2:0 Polonia Warszawa

Mimo trwającej przerwy w rozgrywkach IV ligi, Poloniści nie marnują czasu. W sobotę drużyna Polonii pojechała do Pruszkowa na sparing ze Zniczem.

W wyjściowym składzie Polonii znalazło się kilku zawodników z Akademii MKS: Andrzej Krajewski, Adrian Zawadka i Gerard Borun.
W pierwszym kwadransie działo się niewiele. Dużo było walki w środku pola, żadna z drużyn nie stworzyła sobie sytuacji pod bramką przeciwnika. Poloniści szybko tracili piłkę, Znicz utrzymywał się przy niej dłużej ale nie stwarzał zagrożenia pod bramką Pawła Błesznowskiego.

W 30 minucie błąd popełnił Andrzej Krajewski który stracił piłkę pod własnym polem karnym. Piłkę przejął zawodnik Znicza i strzałem w długi róg nie dał szans Błesznowskiemu.

W drugiej połowie w składzie Polonii doszło do kilku zmian. Na boisku pojawili się Linka, Biernacki i kolejny testowany zawodnik. Nieoficjalny debiut zaliczył także czternastolatek Tomek Kucz, który zmienił Pawła Błesznowskiego. Zmian dokonał także trener Znicza – boisko opuścił między innymi Krzysztof Kopciński, który rozegrał w Polonii 4 spotkania w Ekstraklasie.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy znakomitą sytuację po podaniu Biernackiego miał Kruczyk, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Znicza. Niestety, nasz napastnik wdał się w drybling i ostatecznie stracił piłkę. Po tej sytuacji Znicz przejął inicjatywę, długo utrzymywał się przy piłce i w końcu po składnej akcji piłkarze z Pruszkowa strzelili drugą bramkę.

Polonia dalej próbowała zdobyć bramkę. Biernacki wystawił piłkę Lince, ale skrzydłowy strzelił prosto w bramkarza. Po chwili po stałym fragmencie uderzał Fogler, ale piłka przeszła obok słupka.

Do końca meczu żadna z drużyn nie stworzyła już sobie sytuacji i mecz zakończył się porażką Polonii 0:2.

Błesznowski(Kucz); Krajewski-Zawadka-Fogler-Lachowicz; Borun-Zawodnik testowany(Biernacki); Strus(Linka)-Haya-Litun(Zawodnik testowany); Kruczyk(Tyburski)