Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Zgrzyty, trzaski…

Szanowni Państwo, Sympatycy i Kibice Polonii Warszawa,

w nawiązaniu do pojawiających się informacji dotyczących zwolnienia Piotra Dziewickiego z funkcji trenera naszej drużyny czujemy się zobowiązani przekazać parę szczegółów celem wyjaśnienia całej sytuacji.

Po niewątpliwym sukcesie jakim był wywalczony w zupełnie nowej rzeczywistości awans do III ligi warszawska Polonia stanęła przed kolejnymi wyzwaniami sportowymi, organizacyjnymi i ekonomicznymi. W miesiącach letnich skład drużyny został niewątpliwie wzmocniony. Do zachowania płynności finansowej konieczne były także rozstania z niektórymi zawodnikami. Rozstania te miały różne powody ( sportowe, finansowe, itp), ale niewątpliwie przyczyniły się do podniesienia poziomu sportowego i pozwoliły na  włączenie naszych zdolnych wychowanków do drużyny seniorów.  W okresie przygotowawczym pojawiło się wielu zawodników, ale pozostali z nami tylko ci, którzy prezentując odpowiednio wysoki  poziom sportowy zgodzili się na nasze warunki kontraktowe.

Trenerzy Piotr Dziewicki oraz Marek Chański otrzymali propozycje kontraktów – finansowe aspekty zostały zaakceptowane przez wszystkie strony. Trener Piotr Dziewicki postawił trudny do zrealizowania na tym poziomie rozgrywkowym punkt dotyczący odszkodowania za ewentualne wcześniejsze rozwiązanie kontraktu (niezależnie od tzw. miejsca w tabeli). Mając na uwadze aktualne warunki ekonomiczne oraz cel jakim jest uzyskanie awansu do II ligi niemożliwą jest zgoda na tak trudną do ewentualnego zrealizowania klauzulę. Mamy jednak nadzieję na osiągnięcie porozumienia co przyczyni się do ustabilizowania sytuacji organizacyjnej i finansowej warszawskiej Polonii, a w dalszej perspektywie pozwoli na jej rozwój.