Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Trenerzy Akademii odbędą staż w Valencii

Czwórka trenerów Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Warszawa w dniach 10 – 18 stycznia przebywać będzie na stażu w hiszpańskim zespole Valencia CF.

Do Hiszpanii polecą Bartłomiej Gołaszewski, Jakub Kaźmierczak, Michał Maliszewski I Maciej Wierzbicki. Trenerzy będą przez kilka dni przebywać na terenie akademi piłkarskiej tego hiszpańskiego klubu – Paterna Ciudad Deportiva, gdzie będą uczestniczyć w treningach i meczach grup młodzieżowych Valencii. Nasi szkoleniowcy uczestniczyć będą również w jednostkach treningowych pierwszego zespołu „Nietoperzy”, którzy w ostatniej kolejce ligowej odnieśli spektakularne zwycięstwo nad Realem Madryt. Podczas kilkudniowego pobytu w Hiszpanii nasi trenerzy będą zaangażowani w obserwację, analizę pracy w akademii piłkarskiej.

„Staramy się raz, dwa razy do roku zorganizować staż szkoleniowy w dobrym europejskim klubie. Kilku z naszych trenerów brało już wcześniej udział w takich przedsięwzięciach i każdy chyba przyzna, że jeśli staż jest odpowiednio zorganizowany, to można bardzo wzbogacić swój warsztat. Bardzo cieszymy na możliwość wyjazdu do klubu z Valencii, gdyż wiemy, że klub ten dysponuje bardzo dużym potencjałem szkoleniowym. Liczymy przede wszystkim na dyskusje z trenerami. Z takich rozmów można najwięcej wynieść. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni, gdyż już teraz włodarze hiszpańskiego klubu deklarują odpowiednią opiekę merytoryczną podczas naszego pobytu. Staże trenerskie to możliwość do poszerzenia swojej wiedzy oraz nawiązania bardzo ciekawych kontaktów. Mamy nadzieję, że wyjazd się uda i po powrocie będziemy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami z trenerami pracującymi w naszej akademii – ocenił trener Michał. Maliszewski