Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Straszny dwór… i znowu remis

W 4. kolejce III ligi łodzko-mazowieckiej Duma Stolicy zremisowała na wyjeździe z nowodworskim Świtem 1:1.

W uzyskaniu zwycięstwa nie pomogły niestety powroty Adriana Ligienzy do pierwszego składu i Przemysława Stecko (fizjoterapeuta) na ławkę. Drużyna Czarnych Koszul po licznych atakach wyszła na prowadzenie dzięki bramce Adama Czerkasa (drugie trafienie w sezonie) i schodziła do szatni prowadząc 1:0. Niestety rzut karny podyktowany po ręce Wojciecha Szymanka w polu karnym skutecznie wykorzystał zawodnik Świtu. Polonia mimo to nie rezygnowała z ofensywnej gry. Niestety kuriozalna decyzja sędziego o odgwizdaniu faulu Adama Czerkasa po najzwyczajniejszej walce o górną piłkę tak wytrąciła naszego snajpera z równowagi, że sędzia ukarał go czerwoną kartką. Osłabiona Polonia nie złożyła jednak broni. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego rezultatu. Mimo, iż Świt miał jeszcze okazję wyjść na prowadzenie, to mecz zakończył się remisem – egzekutor pierwszej jedenastki w drugim swoim podejściu posłał piłkę w kierunku jednego z księżyców Jowisza i Polonia mogła odetchnąć z ulgą wywożąc  z Nowego Dworu jeden punkt.

Na meczu obecnych było 132 fanatyków warszawskiej Polonii. Dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję, że widzimy się na najbliższym meczu przy Konwiktorskiej 6 z Pelikanem Łowicz!

23.08.2014, Stadion Miejski – Nowy Dwór Mazowiecki
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – MKS Polonia Warszawa 1:1 (0:1)

bramki: Czerkas 29 – Szabat 47 k

Polonia: Michał Brudnicki – Piotr Tyburski, Wojciech Szymanek, Grzegorz Wojdyga Ż, Michał Steć (85. Adam Grzybowski) – Dominik Lemanek, Rafał Kosiec Ż (90. Grzegorz Arłukowicz), Adrian Ligienza Ż, Marcin Stańczyk (74. Piotr Augustyniak Ż), Mateusz Gliński (72. Dawid Klepczyński) – Adam Czerkas Ż, CZ