Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zbieranie tzw. ciasteczek Zgadzam się

Relacja z konferencji prasowej

Zapis konferencji prasowej podsumowującej rundę jesienną w wykonaniu Polonii Warszawa.

Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia naszego nowego partnera. Zostanie nim firma Świt która wypuści na rynek produkt dedykowany kibicom Polonii. O czym mówimy? Już niedługo pojawi się żel pod prysznic z herbem Polonii na opakowaniu. Jest to układ czysto biznesowy, jeśli sprzedaż będzie zadowalająca, pomyślimy nad kolejnym produktem – powiedział przedstawiciel firmy.
Żele pojawią się w sprzedaży w połowie grudnia w sklepiku Polonii. Cena wyniesie 7.99zł z czego połowa to koszty produkcji. Dochód przeznaczony będzie na funkcjonowanie drużyny seniorów.

DSC06654
Paweł Olczak i przedstawiciel firmy Świt w dobrych humorach odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Następnie wypowiedział się Mateusz Romian, właściciel telewizji ETV. Opowiedział o wynikach oglądalności – w sumie mecze Polonii oglądało na żywo ok. 10000 osób. Najwięcej – 4000 kibiców śledziło transmisję meczu Polonii z Bugiem.
-Widzimy w tym ogromny potencjał – powiedział Mateusz – mecze Polonii przyciągają kilkukrotnie większą widownię niż spotkania II ligi z udziałem takich drużyn jak Radomiak Radom czy Stal Mielec.
W planach jest także pokazanie kilku wiosennych meczów Centralnej Ligi Juniorów i derbów koszykarskich przy Torwarze.

DSC06685
Mateusz Romian, właściciel telewizji ETV podkreślił, że dla ETV ważna jest tradycja i historia Polonii

W ostatniej części konferencji podsumowano rundę jesienną.
Paweł Olczak: Przede wszystkim jesteśmy zachwyceni postawą kibiców. To dzięki nim nasz klub istnieje i będzie istniał. Ze swojej strony, oraz w imieniu wszystkim pracowników klubu dziękuję wszystkim fanom. Miałem okazję pracować w Polonii w zeszłym roku, wtedy nie było takiej konsolidacji środowiska. Przykro mi jednak, kiedy słyszę głosy niezasłuzonej krytyki. Dopóki to ode mnie zależy Trener Dziewicki nie będzie trenerem zwolnionym. Nie wyobrażam sobie, żeby Polonia nie wywalczyła awansu. Osobiście uważam, że powinniśmy mieć tych punktów dużo więcej. Musimy brać pod uwagę to w jakich okolicznościach klub powstawał. Pierwsze pieniądze do klubu napłynęły 5 sierpnia, a liga startowała 10… Z niektórymi piłkarzami na pewno się rozstaniemi. Byli to ludzie, którzy nie sprostali wymaganiom i presji gry w Czarnych Koszulach.

Piotr Dziewicki:
Chciałem podziękować przede wszystkim Emilowi, Nazarowi i Markowi Chańskiemu za wkład w naszą pracę. Dziękuję również wszystkim zawodnikom. Z niektórych możemy być zadowoleni bardziej, a z niektórych mniej. W tej chwili mamy 5 punktów straty do lidera. Zespół trenował naprawdę ciężko, z każdym meczem i z każdym mikrocyklem coraz bardziej wierzyliśmy w objęcie pozycji lidera. Potrafiliśmy ograć większość drużyn, które przed sezonem deklarowały walkę o awans. Najbardziej bolą mnie wpadki w Raciążu gdzie zabrakło nam charyzmatycznego lidera i w Gąbinie gdzie nie mieliśmy szczęścia bo piłka po prostu nie chciała wpaść do bramki.
Mecze z Wisłą II Płock bolą mnie mniej, bo nie mogłem wtedy wymagać od chłopaków zwycięstwa w meczu z drużyną wzmocnioną pierwszoligowymi piłkarzami.

DSC06705

Jestem jednak zbudowany i życzyłbym każdemu Trenerowi tak oddanej i zaangażowanej grupy. To wszystko bardzo dobrze wróży na następną rundę. Ten zespół ma już szkielet. Mamy dużo pomysłów, ale jeszcze za wcześniej, żeby mówić o nazwiskach. Głównie chodzi nam o to, żeby do drużyny wnieść jakość. Młodych i perspektywicznych już mamy. W swoim składzie widze kilku zawodników z drużyny juniorów. Nie chcemy jednak marnować chłopców na ławce rezerwowych. W końcu Akademia i drużyna seniorska stanowi jeden organizm. Zawodnicy mogą zmieniać zespoły nie tylko w trakcie trwania okienka transferowego.

Trener wypowiedział się także o Danilo który opuści drużynę Polonii:
-Danilo miał trochę problemów zdrowotnych o których nie wiedzieliśmy. Niestety nie był w stosunku do nas w tej kwestii do końca lojalny. Bilansując koszty jakie musieliśmy ponieść zatrudniając Danilo, a formę sportową i jakość piłkarską, stwierdziliśmy że ten zawodnik w obecnej chwili musi poszukac nowego klubu.
Poruszona została także sprawa Alvareza Hayi, Hiszpana który wzmocni drużynę wiosną:
-Jeśli chodzi o Alvareza, to jestem jego wielkim zwolennikiem. Utrzymywał się w Warszawie samemu przez pół roku i był cały czas przy zespole. Jeździł z nami na wyjazdy, był z nami w szatni i za to mam dla niego ogromny szacunek. Jest to zawodnik, który naprawdę potrafi grać w piłkę i bardzo chciałbym, żeby został z nami. Alvarez wielokrotnie trenował indywidualnie, ponieważ zależało mu, żeby dojść do pełnej sprawności.
Głos zabrał także Nazar Litun który opowiedział o swoich wrażeniach z pobytu w Polonii:
-Dziękuję Trenerom za możliwość pokazania moich umiejętności. W przyszłej rundzie chciałbym postarać się być jeszcze lepszy. Gram na lewej flance, biegam tuż pod okiem kibiców i muszę po prostu „zapierniczać”. Jest to pierwszy klub, w którym dostaję pieniądze na czas. Wiem, że Polonia Warszawa jest legendą.

Zobacz relację zdjęciową z konferencji prasowej na naszym facebooku