Puchar Polski – porażka seniorów, awans juniorów

Dwie drużyny MKS Polonia Warszawa rozegrały dzisiaj swoje mecze w IV rundzie okręgowego Pucharu Polski na szczeblu warszawskim. Zespół seniorów przegrał z Józefovią Józefów 1:3 i odpadł z rozgrywek, zaś drużyna juniorów z rocznika 1995 pokonała UKS Łady 5:1 i awansowała do kolejnej, piątej rundy.

Podopieczni Piotra Dziewickiego rozpoczęli dzisiejszy mecz w mocno eksperymentalnym zestawieniu. W składzie znaleźli się nie tylko zawodnicy, którzy w ostatnich meczach ligowych grali mało, lecz także absolutni debiutanci. Do takich zaliczają się juniorzy: 17-letni obrońcy, Marcin Podsiadlik i Bartosz Wybraniec oraz zaledwie 16-letni bramkarz, Michał Brudnicki.

Honorowego gola dla Polonii strzelił w 58. minucie gry Bartłomiej Kucharski, który wykorzystał rzut karny. Autorem jednego z trafień dla Józefovii (gol ustalający wynik meczu) był natomiast były zawodnik klubu z Konwiktorskiej, Piotr Cudny.

Mecz juniorów z czwartoligowcem z Ład był wyrównany, ale tylko do przerwy. Podopieczni Michała Libicha szybko objęli prowadzenie (autorem bramki na 1:0 był Marcin Kluska), ale po chwili goście doprowadzili do wyrównania ładnym strzałem z linii pola karnego. Druga połowa należała jednak tylko do polonistów, którzy strzelili jeszcze cztery gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się rezerwowi: Igor Jaszczak i Konrad Wojtkielewicz.

Warto wspomnieć, że Łady kończyły mecz w… ósemkę po trzech czerwonych kartkach. Jedną z nich, za brutalny faul poza polem karnym, otrzymał bramkarz. Jako, że podwarszawski zespół nie posiadał wśród rezerwowych drugiego golkipera, miejsce między słupkami zajął jeden z zawodników z pola.

Mecze kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski odbędą się w przyszłym tygodniu (9 października).

Polonia Warszawa – Józefovia Józefów 1:3 (0:2)

Bartłomiej Kucharski 58 (k.) – Daniel Dylewski 19, Kamil Kucharski 33, Piotr Cudny 73

Polonia: Michał Brudnicki (59. Paweł Błesznowski) – Kacper Lachowicz, Maciej Joczys, Marcin Podsiadlik, Bartosz Wybraniec (72. Danilo Radenović) – Rafał Linka, Maciej Biernacki (46. Bartłomiej Kucharski), Gerry Madden, Marcin Kur (78. Patryk Strus) – Edgar Ghazarian, Aleksander Majerz.

Józefovia: Włodzimierz Lisiewicz – Dominik Jarczak, Sebastian Żółkowski, Robert Rokicki, Piotr Wargodzki (58. Artur Wujek), Richard Lukeba, Piotr Cudny (81. Maciej Napieraj), Robert Warakomski, Adam Krupiński (85. Aleksander Flakiewicz), Kamil Kucharski, Daniel Dylewski.

Polonia Warszawa 95 – UKS Łady 5:1 (1:1)

Marcin Kluska, Igor Jaszczak (2), Konrad Wojtkielewicz (2)