Porażka z Błękitnymi

Po siedmiu wygranych z rzędu drużyna seniorów MKS Polonia Warszawa poniosła trzecią w bieżącym sezonie porażkę. „Czarne Koszule” w meczu 13. kolejki IV ligi mazowieckiej (północ) przegrały na wyjeździe z zespołem Błękitnych Gąbin 0:1.

Poloniści w przekroju całego spotkania byli stroną zdecydowanie dominującą. Podopieczni Piotra Dziewickiego w samej pierwszej połowie mieli kilka doskonałych sytuacji do zdobycia bramki, ale brakowało im szczęścia. W doliczonym czasie gry dopisało ono gospodarzom. Drużyna z Gąbina po raz pierwszy stworzyła zagrożenie pod bramką Polonii i od razu objęła prowadzenie, kierując piłkę do bramki strzeżonej przez Pawła Błesznowskiego po rzucie rożnym.

Trener klubu z Konwiktorskiej na bieżąco reagował na boiskowe wydarzenia. Jeszcze w pierwszej połowie przeprowadził zmianę – na boisku w miejsce napastnika, Marcina Kruczyka, pojawił się inny gracz o ofensywnym usposobieniu, Danilo Radenović. W przerwie zmienieni zostali skrzydłowi, zaś dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem sędziego atak został wzmocniony kosztem defensywy – za Damiana Maleszyka wszedł Edgar Ghazarian.

Niestety, wciąż utrzymywana przewaga nie wystarczyła do odwrócenia losów spotkania. Grający bardzo ostro zawodnicy z Gąbina nie dali odebrać sobie trzech punktów.

Tym samym strata „Czarnych Koszul” do prowadzącego w ligowej tabeli Bugu Wyszków wzrosła z jednego do czterech punktów. Wyszkowski zespół, z którym Polonia zmierzy się na własnym boisku w najbliższą środę, wygrał dzisiaj z Mazurem Gostynin 1:0.

Błękitni Gąbin – Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

Polonia: Paweł Błesznowski – Damian Maleszyk (70. Edgar Ghazarian), Daniel Grala, Aleksander Fogler (85. Maciej Joczys), Jacek Karbowniak – Marcin Kur (46. Patryk Strus), Piotr Tyburski, Wojciech Antczak, Nazar Litun – Michał Strzałkowski, Marcin Kruczyk (27. Danilo Radenović).