Porażka koszykarzy w meczu z MKS-em Kalisz

Drugoligowi koszykarze Polonii, pomimo wyrównanej momentami walki, ulegli drużynie MKS-u Kalisz 73:85.

Mecz z zespołem ze wschodniej Wielkopolski wypadał dokładnie w 55. rocznicę zdobycia przez Polonię jedynego w historii klubu mistrzostwa Polski w koszykówce mężczyzn. W przerwie meczu władze MKS Polonia Warszawa przekazały transparent upamiętniający największy krajowy sukces w historii sekcji obecnym na hali mistrzom z 1959 roku: Januszowi Klemczyńskiemu i Wacławowi Komali. Na trybunach pojawili się również inni znakomici niegdyś koszykarze Polonii, jak Krzysztof Gula, Witold Ziółkowski (wicemistrzowie Polski z 1976 roku), czy Krzysztof Lubaszka. Mecz oglądała również Hanna Loth-Nowak – wieloletnia koszykarka „Czarnych Koszul”, córka Stefana Lotha, jednego z założycieli klubu.

Obecność klubowych legend niestety nie wpłynęła mobilizująco na postawę obecnych koszykarzy Polonii w pierwszych dwóch kwartach. Po dwudziestu minutach gry przegrywali różnicą aż 17 punktów.

Gdy wydawało się, że mecz może zakończyć się zdecydowanym zwycięstwem gości z Kalisza, podopieczni Andrzeja Kierlewicza zaczęli pozytywnie zaskakiwać. W trzeciej kwarcie popisywali się dobrą skutecznością, coraz lepszą postawą w obronie, dzięki czemu, na 2 minuty i 57 sekund przed końcem trzeciej kwarty przegrywali zaledwie jednym punktem.

Niestety dla Polonii, ostatnie minuty tej części meczu były już znacznie lepsze w wykonaniu Kaliszan. Do końca trzeciej kwarty goście powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów, zaś w czwartej części meczu w pełni kontrolowali przebieg meczu, wygrywając ostatecznie 85:73.

W zespole Polonii wyróżnić należy Marka Popiołka. Kapitan drużyny uzyskał  najwięcej punktów w zespole (zakończył mecz z dorobkiem 22 „oczek”), przy wysokiej skuteczności wynoszącej 61,5 proc. Dobrze spisał się również Jakub Pawlak, zdobywca 15 punktów. 14 „oczek”  zdobył najstarszy w zespole Tomasz Jaremkiewicz, ale na słabej skuteczności (wynoszącej 33,3 procent).

Pomimo porażki zespół Polonii nadal zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. Jest to ostatnie miejsce premiowane udziałem w play-offach eliminacyjnych do I ligi.

Do końca sezonu zasadniczego koszykarzom Polonii pozostały do rozegrania trzy mecze – z rezerwami Trefla Sopot, Basketem Piła i AZS-em Toruń. Jedynie spotkanie z drużyną z Sopotu rozegrane zostanie w hali przy ulicy Konwiktorskiej 6. Mecz ten odbędzie się 1 marca, najprawdopodobniej o godzinie 14:00.

MKS Polonia Warszawa – MKS Dogbruk Kalisz 73:85 (16:26, 24:31, 21:9, 12:19)

Punkty dla Polonii: Marek Popiołek (22 pkt), Jakub Pawlak (15 pkt), Tomasz Jaremkiewicz (14 pkt), Daniel Nieporęcki (11 pkt), Paweł Sieradzki (4 pkt), Filip Kober (3 pkt), Adrian Kordalski (2 pkt), Artur Kijanowski (2 pkt), Marcin Jurkiewicz (0 pkt), Łukasz Fronc (0 pkt), Przemysław Słoniewski (0 pkt)